У Польщі запропонували вислати українських чоловіків із ЄС додому: “Оптимальний варіант”

Новини

Польський генерал Вальдемар Скшипчак вважає, що Євросоюз має відправити назад в Україну чоловіків, які підлягають мобілізації.

Екс-командувач Сухопутних військ Польщі генерал Вальдемар Скшипчак (Waldemar Skrzypczak) вважає, що Європі слід розпочати процедуру висилки додому українських чоловіків, які потенційно підлягають мобілізації.

З такою ідеєю він виступив в ефірі місцевої радіостанції, повідомляє ресурс Onet Wiadomości.

Генерал наголосив, що Європа має допомогти Україні посилити свій мобілізаційний ресурс. Для цього, за його словами, слід повернути додому українських чоловіків, які втекли від війни до ЄС.

Це має бути ініціатива з боку урядів у Варшаві, Парижі, Празі, скрізь, де б вони (чоловіки України – ред.) не перебували. Ця влада має допомогти Києву їх депортувати.“, – сказав Скшипчак.

У МЗС Польщі відреагували на цю ідею. Там зазначили, що чудово розуміють проблему, з якою зіткнувся Київ, і ідея висилки зараз обговорюється. При цьому жодних конкретних рішень поки що не прийнято.

Оптимальним рішенням було б врегулювання цього питання на загальноєвропейському рівні“, – повідомили у польському МЗС.

Зазначимо, що, за даними Євростату на листопад 2023 року, до ЄС із України з початком повномасштабної війни виїхало 650 тисяч чоловіків призовного віку. Київ уже відкрито говорить про те, що має намір вжити заходів для їхнього повернення до країни.

blank
Rate article