У Польщі заперечують затримку автобусів на кордоні з Україною

Новини

Польська поліція заперечує, що протестувальники та поліцейські на заблокованому кордоні зупиняють українські автобуси із пасажирами.

“Це неправда, нічого подібного не відбувається. Ми, як поліція, абсолютно не контролюємо ні гуманітарну, ні військову, ні медичну допомогу, ні автобуси, які перевозять людей. Вони проїжджають спокійно”, – заявила виконувач обов’язків речниці головного коменданта польської поліції Катажина Новак.

Її слова підтвердила також й речниця Міністерства внутрішніх справ Польщі Пауліна Клімек.

“Допомога та автобуси з пасажирами проходять через кордон з Україною без проблем”, – сказала вона.

Що передувало

Раніше віцепрем’єр-міністр із відновлення України Олександр Кубраков повідомив, що протестувальники та поліція на заблокованому кордоні зупиняють автобуси, що їдуть до Польщі й назад. Людей затримують без пояснення.

“Під час війни в Україні пасажирами таких автобусів є жінки з маленькими дітьми, соціально незахищені категорії, військовослужбовці, які повертаються або йдуть на збори, а також люди, які перебувають у дорозі”, – написав Кубраков.

Він додав, що спроба зробити їх заручниками протесту здається недоречною для цивілізованого світу.

“У зв’язку з появою інформації про безпідставні затримки польськими протестувальниками пасажирських автобусів перед пунктом пропуску в Дорогуську, на місце негайно виїхав консул Генерального консульства України в Любліні”, – повідомив посол України в Польщі Василь Зварич.

Він зазначив, що консул проведе необхідні розмови на місці, щоб унеможливити будь-які затримки руху пасажирських автобусів.

Посол додав, що як і досі, рух легкового транспорту та пасажирських автобусів має обов’язково відбуватися без будь-яких перешкод.

Rate article