У Польщі розкрили перші подробиці розслідування щодо падіння ракети: встановлено послідовність подій

Новини

Після вибуху в селі Пшеводув польські слідчі вивчають залишки ракети, глибину вирви, розраховують напрямок, з якого прилетіла ракета, і навіть кількість витраченого пального. Радник президента Польщі із зовнішньої політики Якуб Кумох заявив, що вже “можна побачити певну послідовність подій”.

Про це він заявив польському телеканалу TVN 24 у четвер. Кумох зазначив, що Росія того дня бомбила Україну.

“І Росія несе повну відповідальність за все, що падає“, – наголосив він, додавши, що “ніхто не звинувачує Україну в навмисних бомбардуваннях польської території”.

“Сьогодні є багато вказівок на те, що одна з ракет, якими була збита російська ракета, не влучила в ціль, система самознищення не спрацювала, і ця ракета, на жаль, призвела до трагедії”, – сказав радник президента Польщі.

Кумох повідомив, що у Пшеводові працює польсько-американська слідча група, і українська сторона також попросила допустити її представників до розслідування.

“Якщо обидві сторони погодяться, і, наскільки я знаю, з американської сторони немає заперечень, такий доступ незабаром може бути наданий. Якщо слідча група не матиме зауважень на технічному рівні, то, ймовірно, не буде причин відмовляти українцям у доступі”, – уточнив він.

Радник президента Польщі додав, що “є кадри”, згідно з якими вже “можна побачити певну послідовність подій”, але вони секретні.

“Прем’єр таку інформацію дав, такі матеріали є. Це наші звичайні фото з кордону, де можна побачити деякі речі. Ви можете бачити кадри над Україною, ви можете бачити бої над Україною, в якийсь момент, за дуже короткий час, ви можете побачити певну послідовність подій. Ми також хотіли б донести це до української сторони та працювати разом з нею. Я хочу, щоб українці першими побачили, які матеріали є у нашому розпорядженні”, – сказав Кумох.

OBOZREVATEL

Оцените статью
Добавить комментарий