У МОЗ зобов’язали лікарні до кінця року встановити кондиціонери в палатах: що це означає

Різне

Опубліковано  Оновлено 

З початку 2024 року лікарні, які входять до складу заможної мережі та не мають кондиціонерів у палатах, втратять можливість укладати контракти на певні послуги із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Нині кондиціонери встановлено лише 12% палат.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Як він пояснив, забезпечення оптимальних умов мікроклімату у приміщеннях лікарень є елементом санітарно-протиепідемічних вимог.

Якщо раніше при контрактуванні з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання, то зараз медичним установам необхідно також забезпечити комфортні умови для пацієнтів у літній сезон.

Тому перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до заможної мережі, стоїть завдання: до кінця року “покрити” кондиціонерами палати та ординаторські у своїй медустанові.

В іншому випадку лікарні втратять можливість контрактуватися з Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

У міністерстві підрахували, що зараз із понад 54 тисяч палат кондиціонери мають лише 6897. Тобто кондиціонерами забезпечено лише 12% палат у лікарнях заможної мережі.

“Це вкрай низький показник. Закликаю керівників лікарень активно готуватися до наступного літа вже зараз”, – наголосив міністр охорони здоров’я.

Ляшко наголосив, що міністерство активно надає підтримку лікарням у пошуку фінансування для реконструкції та придбання дорогого обладнання. Проте, на думку міністра, встановлення кондиціонерів у палатах лікарні можуть здійснити самі медичні установи.

“Ми бачимо це з тих залишків коштів, які є сьогодні на рахунках у лікарнях, за даними Нацслужби здоров’я, це понад 23 млрд грн. Ці кошти — не абстрактні цифри на рахунках, вони мають використовуватися на благо пацієнтів та покращення якості медичної допомоги” допомоги “, – пояснив міністр.

Більше палат із кондиціонерами є у медустановах Києва (30%) та Дніпропетровщини — 23% від загальної кількості палатного фонду.

Схожа ситуація і з ординаторськими: найбільший відсоток оснащення кондиціонерами у Києві та Херсонській області – по 64%.

Найменш забезпечені кондиціонерами лікарні Волинської області, де це обладнання лише у 2% палат. Лише на 5% забезпечено кондиціонерами лікарняні палати у медзакладах Вінницької, Львівської та Чернігівської.

Оцените статью
Добавить комментарий