У Лубінця багато зауважень до законопроекту про мобілізацію – омбудсмен звернувся до депутатів ВРУ

Новини

Зауваження до нового закону про мобілізацію зайняли Лубинець 9 сторінок.

На думку омбудсмена України Дмитра Лубинця, новий закон про мобілізацію містить низку норм, які порушують Конституцію України. Однак при цьому він закликав ухвалити законопроект у першому читанні.

Вчора, 6 лютого, увечері на своїй сторінці у соц мережі Омбудсмен озвучив свою думку щодо законопроекту про мобілізацію, який ВРУ має розглянути вже сьогодні.

З протиріч він зауважив “нормативний казус” у питанні виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Йому не сподобалося формулювання “зняти” та “виключити” з військового обліку.

Також є формулювання про те, що військове командування саме встановлює тимчасове обмеження на виїзд за кордон, однак у Конституції написано, що ніхто і ніщо не може обмежувати права громадян країни.

Проблема є й у питанні електронного кабінету призовника, оскільки у Конституції чітко прописано про право на “особисте та сімейне життя”.

Не звільняються від мобілізації аспіранти, які навчаються за умов контракту. Але звільняються ті, хто навчається за рахунок держави. Тут порушення щодо дискримінації за певною ознакою, заявив Лубинець.

Не мають права представники ТЦК перевіряти документи на вулицях у чоловіків віком від 18 до 60 років. Це право належить Нацполіції та прикордонникам.

Проте вже після спілкування з головою МО України Лубинець закликав депутатів ВРУ ухвалити законопроект у першому читанні. До другого читання він обіцяє вгамувати всі неточності з МО України.

Rate article