У Лаврі на Трапезному храмі почорніли хрести вже з іншого боку (фото)

Новини

У Лаврі пояснили, що могло вплинути на вигляд хрестів.

Декілька тижнів тому хрести на даху Трапезного храму Антонія і Феодосія Печерських були чорними лише зі східної сторони, зараз же вони виглядають почорнілими також із західної сторони.

Про це повідомляє кореспондент ТСН.ua з Лаври.

Коли на початку березня дивне потемніння хрестів помітили користувачі соцмереж, вони назвали його знаковою подією та недобрим знаком. Однак з’ясувалося, що хрести темні ще з часів УПЦ МП. Працівниці заповідника розповіли нам, що хрести потемнішали кілька років тому.

У Національному заповіднику Києво-Печерська Лавра підтвердили, що хрести темні вже багато років, бо їх позолотили в 60-х роках. Остання реставрація відбувалася наприкінці 60-х – на початку 70-х років. Останні 20 років вони виглядають такими, підкреслив заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника Києво-Печерська Лавра Костянтин Крайній.

Він додав, що треба враховувати те, що покриття на хрестах взаємодіяло з атмосферними опадами, зокрема з кислотними дощами. Крім цього, має значення і те, під яким кутом дивитись на хрести та з якого боку в цей час розташоване сонце. Зараз же видно, що хрести нібито почорніли з іншої сторони за останні кілька тижнів. Можливо, саме це вплинуло на їхній вигляд сьогодні вранці.

На Трапезному храмі почорніли хрести з іншого боку / © ТСН.ua

На Трапезному храмі почорніли хрести з іншого боку / © ТСН.ua

Rate article