Тягли за волосся та били по шиї: МЗС України відреагувало на побиття тюремниками Грузії напівживого Саакашвілі

Новини

Українці завжди зневажали катів, будь-якого гатунку. І хто б як не ставився до Саакашвілі, його тюремникам симпатій точно таким чином не нажити

Міністерстві закордонних справ України заявили про неприпустимість застосування фізичної сили до Михеїла Саакашвілі – колишнього президента Грузії, який має громадянство України.

Як повідомляє МЗС України, 11 листопада заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький зустрівся із послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі.

Зокрема, заступник міністра довів до відома грузинської сторони позицію Української держави про необхідність гідного поводження з українським громадянином Міхеїлом Саакашвілі та неприпустимість застосування до нього фізичної сили.

Точицький наголосив, що Україна і надалі приділятиме особливу увагу дотриманню прав Саакашвілі, які Грузія зобов’язана гарантувати відповідно до норм міжнародного права.

Всі подробиці інциденту Саакашвілі описав у листі, який зачитав його адвокат Ніко Гварамія

«Мене витягли з машини, повалили на землю (…) і кілька разів вдарили по шиї. Мене тягнули за волосся, і, звичайно ж, в цей час я чинив опір», — написав політик.

За словами Міхо, в тюремній лікарні він зустрівся «зі схожим на злочинця» фельдшером, який намагався щось вколоти.

«Моя реакція була спровокована всіма цими образами та насильством. Всі діяли як справжні злочинці», — пояснив Саакашвілі.

При цьому він уточнив, що на контакт з лікарями не йде, відмовляється від будь-яких маніпуляцій та вимагає зустрічі зі своїм особистим лікарем. Також політик вважає, що його перевезли в тюремну лікарню, щоб фізично знищити «за наказом Путіна».

Стан Саакашвілі

8 листопада на 39-й день голодування екс-президента Грузії, голову виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїла Саакашвілі було транспортовано з в’язниці Руставі до медичного закладу для обвинувачених і засуджених №18 (Глданська в’язниця). Адвокати і прихильники екс-президента назвали проведену операцію «викраденням».

Україна розчарована таким кроком грузинської влади. Міністерство закордонних справ направило Грузії ноту з цього приводу і закликало грузинську сторону невідкладно перевезти громадянина України Саакашвілі в цивільний медичний заклад, де були б всі необхідні можливості для надання належної медичної опіки та екстреної допомоги.

Оцените статью
Добавить комментарий

Право на слово We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications