ТЦК, СБУ, розвідка та поліція обмінюватимуться даними, – Умєров про посилення військового обліку

Новини

Про це в понеділок, 28 жовтня, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Глава оборонного відомства розповів деталі.

Кабмін затвердив посилення військового обліку

Україна продовжує цифровізацію оборонної сфери, роблячи процес призову на службу в армію більш справедливим та ефективним. Кабінет міністрів затвердив важливі зміни для посилення військового обліку та відстеження порушення законодавства,
– повідомив Умєров.

За його словами, тепер територіальні центри комплектування, СБУ, розвідувальні органи та Нацполіція обмінюватимуться даними через електронну систему.

Умєров наголосив, що це дасть змогу правоохоронцям швидко і ефективно отримувати інформацію про порушників і доставляти їх до ТЦК або відповідних органів.

“Цифровізація підвищує прозорість і допомагає краще організувати роботу з комплектування наших Сил оборони. Це рішення про відновлення справедливості щодо тих, хто сумлінно виконує свій обов’язок перед Батьківщиною”, – вказав міністр.

Глава оборонного відомства України зазначив, що “нові правила також посилять нашу обороноздатність, роблячи армію сильнішою, а військовий облік – більше прозорим”.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • В понеділок, 28 жовтня, стало відомо, що Володимир Зеленський подав у Раду законопроєкти про продовження мобілізації та воєнного стану. Президент подав у Верховну Раду відповідні законопроєкти №12151 та №12152. Відтак, ідеться про продовження на 90 днів – до 7 лютого 2025 року.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України це може стати вже 13-м рішенням про продовження воєнного стану та мобілізації. Минулого разу таке рішення ухвалювали влітку. Відповідно до нього, воєнний стан і загальна мобілізація тривають до 9 листопада.

  • Стало відомо, що в Україні можуть спростити умови для виписування заочних штрафів від ТЦК і арешту рахунків ухилянтів. Зокрема, у разі повернення поштою виклику ТЦК з відміткою про невручення військкомати зможуть складати постанови про штраф заочно. Правоохоронний Комітет Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу відповідний законопроєкт. Документ розширює коло випадків, коли може накладатися заочний штраф без складення протоколу, деталі читайте в матеріалі 24 Каналу.
Rate article