Сировинна колонія на 74,7%: новий рейтинг виніс вердикт економіці РФ

Новини

Росія знову підтвердила свій статус “сировинної колонії” та “країни-бензоколонки”, показавши залежність економіки від викопних ресурсів на 74,7%.

Фонд Hinrich Foundation склав рейтинг сировинних колоній – держав, які перебувають у сильній залежності від викопного палива. Росія залишається у трійці лідерів антирейтингу, продовжуючи підтверджувати статус “країни-бензоколонки”.
Рейтинг було опубліковано на офіційному сайті Hinrich Foundation та показує рівень залежності економіки країни від невідновлюваних природних ресурсів. У Росії він становить 74,7%.

Незважаючи на заяви Путіна про диверсифікацію економіки та зниження залежності від експорту сировини, Росія, як і раніше, демонструє “найважчу залежність” від викопних ресурсів, йдеться в доповіді Hinrich Foundation.

За даними Конференції ООН з торгівлі та розвитку, коли сировина становить 60% або більше доходів країни від експорту товарів, економіка вважається “залежною від сировинних товарів”.

Сильна залежність Росії від експорту сировини робить її економіку вразливою до коливань цін світових ринках. Це також обмежує можливості для розвитку інших секторів економіки, таких як обробна промисловість та високотехнологічні галузі.

Якщо Росія не вживе рішучих заходів щодо диверсифікації економіки, її залежність від викопного палива може призвести до серйозних економічних проблем у майбутньому, зазначають аналітики.

Rate article