Слідом за церковними святами: в Україні готуються змінити календар держсвят

Різне

В Україні зміняться дати державних свят

Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів переглянути та оновити державну систему пам’ятних дат та професійних свят у зв’язку з переходом на новий церковний календар. Про це повідомляє “PMG”.

Президент, зокрема, наголосив на існування значної кількості збігів в українському календарі свят.

Наступного року він виявив, що День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу збігається із Днем науки у травні. Це призвело до неприпустимого змішування значень.

Крім того, деякі професійні спільноти все ще відзначають свої свята відповідно до радянських традицій, і деякі важливі дні пам’яті та досягнення України не відображені в офіційному календарі.

Президент підкреслив, що деякі професійні спільноти, які заслуговують на повагу та увагу, все ще не мають свого професійного дня. Наприклад, спільнота українських істориків.

У зв’язку з цим Володимир Зеленський наполягає на поновленні дат деяких професійних свят, проте просить це зробити чесно та логічно.

Нагадаємо, що раніше в Україні вже було змінено дати деяких державних свят. Наприклад, тепер Різдво відзначатиметься лише 25 грудня, а 7 січня стане робочим днем.

Також День Української Державності святкуватиметься не 28 липня, а 15 липня. День захисників України відзначатиметься 1 жовтня замість 14 жовтня.

Rate article