Помідори – одна з найулюбленіших овочевих культур, яку найчастіше можна зустріти на ділянках. Але ось тільки отримати хороший урожай виходить не у всіх городників. Звичайно, врожайність залежить від багатьох факторів. Це і погодні умови, і дотримання правил агротехніки. Але багато що залежить і від підгодівлі. Без добрив отримати хороший урожай навряд чи вийде. Особливо, якщо грунт бідний поживними речовинами.
![blank](https://pranaslo.com/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/images/blank.gif)
При нестачі харчування томати погано ростуть, часто хворіють, неохоче зав’язують плоди і дають поганий урожай.
Деякі городники підгодовують помідори по кілька разів за сезон. Я так не роблю. Мої культури забезпечені на весь період вегетації живильним складом, який я кладу в лунки при посадці. Рослини прекрасно вкорінюються, швидко йдуть в ріст, нічим не хворіють і дають відмінний урожай.
![blank](https://pranaslo.com/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/images/blank.gif)
Всього я використовую 4 інгредієнта: цибульне лушпиння, золу, гнойовий перегній і трохи суперфосфата. Детальніше розповім нижче, навіщо кожен з інгредієнтів потрібен і в яких пропорціях їх використовувати.
1. Цибулеве лушпиння
Це найцінніше і безкоштовне добриво для городників. У складі лушпиння цибулі міститься багато корисних елементів, які беруть участь в харчуванні томатів. Це і вітаміни групи B, і аскорбінова кислота, і кверцетин.
Але найголовніше, цей інгредієнт містить багато фітонцидів. Саме вони зміцнюють імунітет рослин і знижують ризик розвитку грибкових захворювань.
- У кожну лунку я кидаю по 1 – 2 жмені лушпиння. Перегодувати і нашкодити помідорам цим інгредієнтом не реально. Так що, якщо є можливість і бажання, сипати лушпиння можна і побільше.
Цей продукт для томатів – джерело поживних елементів органічного походження. У гної міститься азот, фосфор, калій та інші речовини в легкодоступній формі. Всі вони беруть участь в нормальному розвитку і росту помідорів.
- У кожну ямку при посадці досить покласти по 2 – 3 жмені перегною.
3. Зола
Це не тільки відмінне і доступне добриво для помідорів, а й засіб проти грибкових хвороб. У продукті міститься фосфор і калій. Перший елемент необхідний для кращого вкорінення і нарощування кореневої системи. Калій помідорам потрібен в період цвітіння і формування плодів.
- При посадці в лунку я кидаю по жмені золи.
4. Суперфосфат
Це найцінніше мінеральне добриво для томатів, яке дає поштовх до більш швидкого росту рослин, укоріненню, прискорює процес формування квіткових зав’язів, перешкоджає жируванню.
- На кожну лунку я додаю по столовій ложці без гірки суперфосфата.
Більше я не підгодовую свої помідори нічим весь сезон і завжди з прекрасним урожаєм. Чого і вам бажаю, дорогі читачі.
Якщо було корисно, став пальчик вгору і ділись з друзями в соцмережах!