В Україні треба збільшувати кількість мобільних груп для боротьби з безпілотниками, зазначив експерт.
Російські окупанти значно збільшили виробництво ударних БПЛА типу “Герань”, і в Україні до захисту неба можна залучити заброньованих та студентів.
Про це в інтерв’ю “Спецпроєкти Сергія Мамаєва” повідомив ветеран АТО, військовий експерт Євген Дикий. “Вони їх клепають дуже багато. Щонайменше, вони точно вийшли на свої планові показники – 600 на місяць. А швидше за все, вони їх зараз вже перевищили. Йдеться про близько 1000 на місяць. Що вони роблять – вони весь час “задирають” наше ППО “Геранями”, а крім того, вони ще використовують купу дронів-обманок. У них є дзеркала відбивачі, які роблять ці дуже дешеві дрони добре помітними на радарах. І на них відволікаються сили ППО”, – сказав Дикий.
За словами Дикого, застосовуючи цю тактику, Росія намагається виснажити українську систему протиповітряної оборони. Зокрема, йдеться не лише про створення дефіциту ракет, а й про перевтому військових, які полюють на ці дрони. Враховуючи це, за словами експерта, Україні треба збільшувати кількість мобільних груп.
Відео дня
“Я бачу дві протилежні тенденції. Коли одночасно йде команда відправляти в піхоту бійців Повітряних сил, зокрема, й з мобільних груп зі знищення “Шахедів”, а одночасно, коли був масований наліт на столицю, зараз йде прямо протилежна команда – терміново розгорнути додаткові бригади ППО для боротьби з “Шахедами”. Це дві різні півкулі дають команди двом різним рукам”, – додав Дикий.
Він пояснив, що переведення мобільних вогневих груп у піхотні підрозділи відбувається через нестачу людей на фронті. За його словами, цю проблему можна розв’язати, залучаючи до боротьби з дронами цивільне населення:
“Цю боротьбу з “Геранями” можна перекинути на цивільних. Якщо брати лише категорію – фізично здорові, придатні до служби чоловіки, у нас багато з них заброньовані. Ті, що абсолютно законно заброньовані”.
На його думку, це не означає, що у вільний від роботи час вони не могли б почергово виходити на бойові чергування. “Ті ж самі від 18 до 25 – на штурм посадки я б їх не посилав, а чого їх на “Герані” не посилати – я не розумію. Ті ж студенти, в яких усіх відстрочка. Не бачу в цьому жодної проблеми. Ми могли б розгорнути значно більше мобільних груп, ніж зараз є”, – пояснив Дикий.
Російські атаки “Шахедами” – що повідомлялося
У ніч на 10 листопада російські загарбники застосували проти України рекордну кількість БПЛА, повідомили в Повітряних силах. Там зазначили, що зі 145 повітряних цілей, Сили оборони змогли збити 62 одиниці.
На думку військовослужбовця Івана Варченка, збільшення кількості застосування російських ударних БПЛА може свідчити не лише про зростання виробництва цих дронів, а й про накопичення росіянами ракет для використання в “якийсь зручний день”.