Сенат США не підтримав законопроект про допомогу Україні та захист кордонів

Новини

У Сенаті США не знайшлося достатньої кількості голосів на підтримку компромісного законопроекту, про який демократи та республіканці домовлялися кілька місяців. Каменем спотикання стало питання захисту кордонів.

Варто зауважити, що провальне голосування за законопроект прогнозували ще вчора, 6 лютого, оскільки його відмовилися підтримувати республіканці.

Але, за інформацією The Hill, лідер демократів у Сенаті Чака Шумера має “план Б”. Після провального голосування він внесе на розгляд верхньої палати Конгресу пакет з допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню, але без захисту кордонів.

Що передувало

Нагадаємо, Конгрес США вже кілька місяців не може надати нове фінансування для допомоги Україні. Це пов’язано з тим, що кошти для України включені до пакету, який запросив президент Джо Байден, з допомогою Ізраїлю та Тайваню, а також захистом кордонів.

Республіканці виступають проти ініціативи Білого дому, вони вимагають більш жорстких заходів щодо міграційної політики.

В останні кілька днів представники Республіканської та Демократичної партій домовилися про компромісний законопроект. Але частина республіканців, зокрема спікер Палати представників Майк Джонсон, відмовилася підтримувати ініціативу.

Rate article