Росіяни ударили по “Охматдиту” стратегічною крилатою ракетою — СБУ (фото)

Новини

Служба безпеки України кваліфікували ракетний удар по дитячій лікарні як воєнний злочин і відкрила за даним фактом кримінальне провадження.

У понеділок, 8 липня, під час масованого ракетного удару по Києву російська терористична армія застосувала для ураження дитячої лікарні “Охматдит” стратегічну крилату ракету Х-101.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ, опублікувавши фото уламків ракети, знайдених на місці удару.

“На місці трагедії уже знайдено відповідні докази: зокрема уламки корпуса задньої частини ракети Х-101 з серійним номером та частина руля цієї ж ракети”, – йдеться у повідомленні.

Частина ракети Х-101, яка влучила у дитячу лікарню

Частина ракети Х-101, яка влучила у дитячу лікарню “Охматдит” у Києві / Фото: СБУ

Частина ракети Х-101, яка влучила у дитячу лікарню

Частина ракети Х-101, яка влучила у дитячу лікарню “Охматдит” у Києві / Фото: СБУ

СБУ кваліфікувала удар РФ по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” як воєнний злочин і відкрила за даним фактом кримінальне провадження.

Станом на 13:50 було відомо, що внаслідок ракетного удару загинуло двоє працівників лікарні, семеро людей отримали поранення, з них щонайменше двоє дітей.

У межах кримінального провадження, розпочатого Службою безпеки ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством), триває розслідування.

“Служба безпеки зробить все можливе, щоб ворог відчув максимальну відплату за кожен свій воєнний злочин, зокрема і за сьогоднішній удар по Україні. Ця відплата буде і за законом, і за мораллю. Держава-терорист – це не абстрактне поняття. Є конкретні імена вбивць. І їх ніщо не врятує від правосуддя”, – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

Rate article