Росіяни скаржаться на масштабні проблеми з інтернетом: що відомо

Новини

Ввечері вівторка, 30 січня, і Росії почались масштабні проблеми з мережею Інтернет. Зокрема не працюють всі сайти в домені “.ru”.

Як повідомляє РБК-Україна, на проблеми з мережею почали скаржитись як самі росіяни, так і пропагандистські ЗМІ.

Повідомляється, що проблеми з інтернетом зафіксовані як в столиці Росії – Москві, так і в інших містах. Росіяни втратили доступ до багатьох сайтів – не відкриваються сайти Яндекса, Мегафона, МТС, Озона, Вайлдберіс, Авіто і багатьох інших.

Як заявив Координаційний центр доменів “.RU/.РФ”, вони вже нібито працюють над усуненням проблеми. Однак з чим саме пов’язані збої у роботі російського інтернету – не відомо.

Окрім цього повідомляється, що деякі російські сайти також не працюють і в Європі.

Пізніше росіяни заявили, що проблема нібито пов’язана з технічною частиною, а спеціалісти вже працюють над її усуненням.

З чим пов’язана проблема?

Офіційні представники РФ заявляють, що проблеми з інтернетом пов’язані з тим, що у RU зламався DNSSEC. Ймовірно, Росія продовжує свої експерименти у створенні національного сервісу доменних імен.

DNS – це технологія, яка допомагає браузеру знайти правильний сайт за доменним іменем. DNS-сервер – це спеціальний комп’ютер, який зберігає IP-адреси сайтів, а його основна функція видавати браузеру адресу сайту за доменним іменем і кешувати DNS-записи домену. Простими словами, сервер DNS – це все та сама “книга контактів”, тільки більших масштабів.

Зауважимо, що російська влада давно заявляла, що планує перевести всіх користувачів країни на національний сервер DNS. Ймовірно, саме це зараз і відбувається з масою сайтів у зоні .ru.

Rate article