Росія – пряма загроза: країни НАТО збільшать сили швидкого реагування у вісім разів

Новини

Країни НАТО у новій стратегічній концепції визнають Росію прямою загрозою колективній безпеці, а також збільшать кількість сил швидкого реагування.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу перед самітом НАТО.

“Наша нова концепція стане нашим керівництвом в епоху стратегічної конкуренції. Я очікую ясності в тому, що країни-союзники вважають Росію найсерйознішою і прямою загрозою нашій безпеці”, – заявив він.

Він додав, що члени Альянсу збільшать кількість сил швидкого реагування у вісім разів – з 40 до 300 тисяч військовослужбовців – через настання епохи “стратегічного суперництва”:

“Ми трансформуємо сили реагування НАТО. І збільшимо чисельність наших сил швидкого реагування до більш ніж 300 тисяч. Ми також підвищимо нашу здатність до посилення в умовах кризи та конфлікту”.

Столтенберг очікує, що союзники ясно дадуть зрозуміти: Росія стала “найсерйознішою і прямою загрозою нашій безпеці”. До цього в Стратегічній концепції НАТО Росію визначали як партнера Альянсу.

На цьому тижні в Мадриді пройде саміт НАТО, на якому, як очікується, 30 членів Альянсу також домовляться про подальшу підтримку України в її війні проти Росії.

Оцените статью
Добавить комментарий