Росія хоче утримати Херсон, але ЗСУ за допомогою HIMARS можуть влаштувати перелом у війні, – CNN

Новини

Війська Росії працюють над посиленням своєї військової присутності в захопленому Херсоні. Вони продовжують утримувати контроль над великими територіями на північному сході від міста і можуть поповнити свої сили на західному березі за допомогою понтонних мостів і річкових поромів через Дніпро. Однак ЗСУ завдають ударів по стратегічній логістиці, командних пунктах і складах ворога. Вони мають намір переламати ситуацію, застосовуючи далекобійну артилерію HIMARS, передають Патріоти України.

У матеріалі CNN йдеться про те, що російські окупанти, схоже, вирішили зосередитися на утриманні захопленого Херсона як стратегічно важливої частини сухопутного мосту до окупованого Криму і головного джерела води на півострові.

Вказується, що протягом останніх 2 тижнів великі конвої відправлялися на захід регіону з окупованого Маріуполя через Мелітополь. Броньовану вантажівку з буквою Z було припарковано біля підконтрольної росіянам будівлі обласної ради у Херсоні.

Як відзначають американці, південний фронт йде з Миколаєва, на північ від Херсона. Бойові дії на півдні проходять практично щодня. На південній та східній частині фронт проходить звивистою лінією від узбережжя Чорного моря крізь сільськогосподарські угіддя до Запорізької області.

Цей район розташовано неподалік від Донецького фронту, за який йде бої ще з 2014 року. Однак відтепер це тільки ділянка фронту, розтягнутого більш ніж на 1 тисячу кілометрів. Уздовж лінії фронту проходять артилерійські протистояння – обміни ударами тривали протягом декількох місяців.

Однак наразі у ЗСУ кажуть, що Україна, яка отримала далекобійну артилерію, таку як HIMARS, заволоділа перевагою і знищує важливі склади, командні пункти і боєприпаси росіян в глибокому тилу.

Зокрема, сили оборони України знищили мінімум два склади боєприпасів у Новій Каховці на Херсонщині, завдали ударів по трьох мостах і вразили навіть транспортний засіб окупантів з ракетами С-300.

Незважаючи на заяву розвідки Британії про “дуже вразливе становище” одного з підрозділів військ РФ на західному березі Дніпра і ситуацію, коли Херсон майже відрізано від інших територій, окупанти, як і раніше, утримують великі території на північний схід від міста і можуть повнити свої сили на західному березі за допомогою понтонних мостів і річкових поромів через Дніпро.

Втім, незважаючи на міць російської армії, в командуванні ЗСУ заявили, що удари по військових складах РФ і їх логістичних ланцюгпх можуть призвести до перелому ситуації на полі бою.

Оцените статью
Добавить комментарий