Російські оккупанти можуть літом розпочати новий наступ на українські міста: ISW

Новини

Дефіцит боєприпасів та військового обладнання, що викликали затримки допомоги із США, може зробити поточну лінію фронту дуже вразливою. Цим можуть скористатися російські війська для несподіваного прориву.

Про це зазначає Інститут вивчення війни ISW.

За даними джерела, російські війська продовжуватимуть поточні наступальні дії з метою дестабілізації українських оборонних ліній навесні 2024 року.

Одночасно вони будуть готуватися до можливих нових наступальних дій влітку.

“Надання допомоги Заходу у сфері безпеки, ймовірно, відіграє вирішальну роль у спроможності України зараз утримувати територію та відобразити новий російський наступ у найближчі місяці”, – вважають аналітики.

ISW зазначає, що гостра нестача систем протиповітряної оборони та ракет, ймовірно, різко зменшить здатність України захищатися від російських ударів як у тилу, так і на передовий протягом найближчих тижнів.

ISW зазначив, що те, що Росія зберігає ініціативу на всьому театрі бойових дій, збільшує ризики такого розвитку подій, дозволяючи російському військовому командуванню на власний розсуд збільшувати або зменшувати інтенсивність операцій на будь-якій ділянці лінії фронту.

ISW зазначає, що українські військові, ймовірно, намагаються пом’якшити проблеми, спричинені нестачею боєприпасів та визначають пріоритетні ділянки на фронті.
Але, на думку військових аналітиків, це ховає ризики для українських сил.

Німецьке видання Der Spiegel опублікувало 12 березня інтерв’ю з неназваними українськими командирами, які заявили, що майже всі українські частини та з’єднання страждають від дефіциту боєприпасів та військового обладнання.

Видання зауважило, що українські підрозділи можуть утримувати свої нинішні позиції лише тому, що російські війська не “атакують на повну силу”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський попередив, що існує загроза просування російських підрозділів у глиб українських формувань на певних ділянках фронту.

Нагадаємо, враг наніс 14 ракетних та 75 авіаційних ударів, здійснивши 95 обстрілів з реактивних систем залпового вогню за позиціями наших військ та населених пунктах.

Rate article