За даними видання, Росія розширює військові бази в Петрозаводську і в інших районах недалеко від кордону з Фінляндією. Військові експерти оцінюють активність уздовж фінського кордону як частину підготовки Москви до потенційного конфлікту з НАТО.
Як зазначає видання, саме до Ленінградського військового округу, що межує з Естонією, Латвією та Фінляндією, буде перекинуто більшу частину нових військових у рамках збільшення чисельності військ до 1,5 млн осіб. Невеликі бригади зростуть утричі і стануть дивізіями чисельністю 10 тисяч осіб.
Росія вже будує нові склади і житло для військових, прокладає нову залізницю вздовж кордону з Естонією, Фінляндією і Норвегією, а також розширює наявні в цьому регіоні залізничні колії, розповів газеті Еміль Кастехельмі з фінської компанії з OSINT-аналітики Black Bird Group.
“Коли війська повернуться [з України], вони дивитимуться через кордон [з Фінляндією] на країну, яку вважають противником. Логіка останнього десятиліття показує, що ми очікуємо конфлікту з НАТО”, – сказав газеті російський військовий аналітик, директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов.
Військові приготування
Про те, що Росія, можливо, через якийсь час буде готова до війни, свідчать темпи виробництва військової техніки. “Російська армія відновлюється і зростає швидшими темпами, ніж припускала більшість аналітиків”, – сказав командувач американськими військами в Європі Крістофер Каволі сенатському комітету у квітні. “Російська армія… сьогодні більша, ніж була на початку війни”, – додав генерал.
Зрослі військові витрати РФ призвели до повного завантаження підприємств ВПК, розширення наявних виробничих ліній і відкриття нових виробництв, пише газета.
За оцінками західних розвідок, якщо 2021 року Росія виробила близько 40 танків Т-90М, то тепер щороку випускають близько 300 таких танків. Майже всі ці танки залишаються в Росії, а не відправляються на фронт, сказав WSJ високопоставлений військовий чиновник із Фінляндії. Зросло також виробництво безпілотників. Крім того, очікується, що приблизно на 20% зросте виробництво артилерійських знарядь і боєприпасів, зазначає WSJ.
Потенційний конфлікт
Розвідка Данії в лютому попереджала, що Росія може почати великомасштабну війну в Європі протягом п’яти років, якщо вважатиме, що Північноатлантичний альянс слабкий. Співрозмовник WSJ в одній з європейських розвідок припустив, що Росія може спробувати перевірити згуртованість НАТО, вторгнувшись у невелику країну альянсу, наприклад, в Естонію, де живе певна кількість етнічних росіян.
“Якщо ви запитаєте, як скоро російські військові зможуть провести обмежену операцію проти країн Балтії, відповідь може бути – доволі скоро”, – сказав WSJ старший науковий співробітник програми Росії та Євразії у Фонді Карнегі Майкл Кофман.
За його словами, у країнах Балтії припускають, що це може статися через два-три роки після завершення війни в Україні. Якщо йдеться про великомасштабну війну з НАТО, то термін може від семи до 10 років залежно від сценарію, вважає експерт.