Причини засихання винограду ще зеленим, та як не допустити цього

Новини

У багатьох садівників на дачі росте виноград. Догляд за ним мінімальний, тому більшість висаджує таку не примхливу рослину у себе на ділянці.

Але за кущами потрібно все ж таки доглядати, щоб отримати гарний врожай. Якщо зовсім нічого не робити, ягоди можуть не вирости, а сам кущ почне засихати та гинути.

Причини засихання винограду:

  • Найчастіше починають засихати грона винограду через велику кількість грон на кущах. У цей період кущ починає відчувати стрес й перестає справлятися з таким великим врожаєм. Гронам не вистачає поживних речовин й вони починають засихати. Така проблема часто зустрічається у молодих, слабких кущів винограду. Допомогти кущу можна зрізавши деякі грона до дозрівання. Або кущ сам скине ягоди й від цього ви зберете менше врожаю.
  • Ще однією з причин є неправильний догляд. Кущі потрібно регулярно поливати й використовувати для цього не менше 10 л. води. Коріння винограду росте глибоко. Через нестачу вологи, ягоди починають засихати. Деякі садівники поруч із живцем вкопують трубу, куди наливають воду й кущ само зволожується. Так ви не тільки заощаджуйте воду, а й одразу помітите результат зволоження.
  • При високій температурі виноград може отримати сонячний опік.
  • Якщо обприскати листя добривом у сонячну погоду, можна отримати хімічний опік. Тоді кущ жовтіє, а ягоди засихають.
  • Нестача підживлення. Виноград підгодовують два рази – весною та восени комплексними добривами.
  • Ураження кущів осами, які пошкоджують ягоди й вони засихають.
  • Вирощувати виноград потрібно у комфортному для нього місці та на родючій землі. Якщо не виконати цих умов, кущ виросте маленьким й постійно буде скидати врожай.
  • У період дозрівання врожаю, його може вразити бактеріоз, який переносять комахи. На ягодах з’являються плями, вони стають м’якими та засихають. Варто одразу видалити такі ягоди, а сам кущ обприскати бордоською рідиною або фітоспорином. Захворювання дуже швидко розповсюджується, тому потрібно частіше оглядати кущ.
Rate article