ПриватБанк і Монобанк тимчасово заблокують картки українців. Що потрібно знати

Новини

Багато хто каже, що тіньова економіка і зарплати в конвертах породжують бідність і позбавляють українців на старості років права на соціальний захист. Саме тому ось уже котрий рік влада в Україні намагається навести лад в економіці і ліквідувати чорний ринок готівки. Допомагає в цьому фінансовий моніторинг.

Повідомляє hyser.ua

Так, стало відомо, що в Україні набули чинності нові правила фінансового моніторингу. Це означає, що з січня 2022 року українські банки повинні будуть більш жорстко відстежувати нетипові транзакції, а при найменшій підозрі про анонімно зроблену транзакцію блокувати карти українців.

Нові права банків передбачені новою редакцією закону”Про протидію відмиванню грошових коштів в Україні”.

Так, Стаття 14 Закону встановлює вимоги щодо інформації, яка повинна супроводжувати переказ коштів або віртуальних активів. На сьогоднішній день без ідентифікації можна здійснювати перекази коштів на картковий рахунок лише до 5 тис. грн.

Таким чином Приватбанк, monobank та інші банки України при виникненні підозр щодо правомірності проведення транзакцій окремими особами мають право тимчасово блокувати картки до з’ясування всіх уточнень щодо платежу. Цікаво, що це стосується і оплати товару (Накладений платіж також враховується), переказу грошових коштів без відкриття рахунку, поповнення рахунків іншої особи.

Найтиповіша ситуація, коли банк прийме таке рішення виглядає наступним чином: через термінал, наприклад, пройшла серія з трьох безіменних платежів на загальну суму 15 тисяч гривень. При цьому, якби платежі були відправлені з карти на карту, то швидше за все, блокування не відбулося б. були зроблені поспіль, що банк ідентифікував як серійність.

До слова, Приватбанк, а також всі інші банки мають свої критерії підозрілих операцій.

Можуть викликати підозри такі операції:
* операції з готівкою (анонімні перекази через термінал);
* операції на суми, які не є типовими для конкретного клієнта або на суму від 400 тис. грн;
* переклади, які робляться за участю PEP (Politically Exposed Persons-політично значущі особи-чиновники і депутати всіх рівнів);
* операції фізосіб-підприємців (“ФОПів”) та юридичних осіб, які відкрилися менше трьох місяців тому.

Зазначимо, що в першу чергу посилений моніторинг торкнеться всіх транзакцій за рахунками публічних осіб (державні службовці, чиновники, члени парламенту тощо), юридичних осіб та ФОП, які зареєстровані менше трьох місяців тому.

Оцените статью
Добавить комментарий