Польща вирішила достроково розірвати контракт із “Газпромом”: платити в рублях не збираються

Новини

Польща вирішила достроково розірвати газовий контракт із “Газпромом”. Поляки відмовилися виконувати незаконну вимогу президента РФ Володимира Путіна та оплачувати блакитне паливо в рублях.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. “У Польщі вирішили розірвати угоду на постачання російського газу і не чекатимуть на його завершення. Платити за енергоресурс у рублях на вимогу Росії поляки не будуть”, – написав Єрмак.

Зазначимо. Раніше в Росії заявляли, що припинили постачання газу до Польщі, оскільки вони вирішили не оплачувати блакитне паливо в рублях. При цьому контракт між польською енергетичною компанією та “Газпромом” мав діяти до кінця 2022 року.

Спочатку Польща заявляла, що не продовжуватиме контракт у 2023 році. Проте у результаті ці плани переглянули. Також слід зазначити, що Польща стала найбільшою державою ЄС серед тих, хто вже відмовився від російського блакитного палива. На такий крок також пішли Естонія, Латвія та Литва.

При цьому країни Балтії готувалися відмовитись від російського газу ще до повномасштабного нападу Росії на Україну. Водночас, наприклад, Німеччина активно розвивала газову співпрацю з РФ і тепер опинилася у ситуації, коли різко відмовитись від російського газу не може.

Оцените статью
Добавить комментарий