Пішов з життя народний артист України: «один з кращих в сучасності»

Новини

Сьогодні помер диригент оркестру Національної опери України Аллін Власенко.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка

Народний артист України, професор Національної музичної опери України, відроджувач оркестру Харківської філармонії Аллін Власенко відомий поціновувачам класичної музики не лише в Україні, але й за її межами. Три роки тому музикант відзначив 60 років творчої діяльності. І більша частина цього часу пройшла саме на сцені Національної опери України імені Тараса Шевченко. Адже у далекому 1971 році його було призначено диригентом закладу.

У творчому здобутку Алліна Власенко постановка балетів «Лускунчик», «Ніч перед Різдвом», «Баядерка». Він є диригентом-постановником балету «Майстер та Маргарита».

blank

Саме завдяки Алліну Власенко та музикантам Національного симфонічного оркестру Україна та світ вперше почули твори таких українських композиторів, як Георгія Майбороди, Миколи Дремлюги, Віталія Кирейка та інших.

З 1965 року є викладачем Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.

У 1992 році Аллін Власенко став головним диригентом симфонічного оркестру Харківській філармонії. І саме завдяки його наполегливій праці, цьому колективу було повернуте звання першокласного оркестру, відновлено активну гастрольну діяльність.

На сьогодні не відомі причини смерті видатного диригента. Лише відомо, що влітку цього року диригент втратив свідомість під час концерту. Тоді Алліна Власенко забрала «швидка допомога».

Оцените статью
Добавить комментарий