Попри помітні коливання курсів валют, експерти закликають не піддаватися паніці та не здійснювати необдумані валютні операції
В Україні в останні місяці спостерігається значне зростання курсу євро: з початку літа офіційний курс зріс на понад 2 гривні. Однак у банківській сфері наполегливо рекомендують не поспішати з обміном гривні на євро чи долар, оскільки фундаментальних передумов для різких валютних коливань наразі немає. Всі зміни курсів, швидше за все, матимуть тимчасовий і ситуативний характер.
Докладніше про те, що в Україні планують перейти з американської валюти на євро, повідомляє “Стіна”, посилаючись на “Обозреватель”.
Таку думку висловив віце-президент Асоціації українських банків, голова правління “Глобус банку” Сергій Мамедов. Він зазначив, що українцям не слід активно скуповувати євро, оскільки очікується, що у липні курс залишиться у межах 46,5–50 гривень за євро. Значних стрибків нагору не прогнозується.
Мамедов підкреслив, що долар та євро продовжують відігравати роль ключових резервних валют у світовій економіці та не демонструють ознак серйозної девальвації.
Виходячи з цього він не рекомендує робити необдумані емоційні кроки, наприклад, масово купувати євро або конвертувати доларові накопичення в євро.
Курс євро в Україні формується переважно під впливом глобальних економічних та політичних процесів, а не внутрішніх чинників.
На відміну від долара, який чутливіший до дій Національного банку України, євро орієнтується на загальні світові тенденції.
Взаємне співвідношення долара та євро є індикатором міжнародної напруги. У разі подальшого загострення геополітичної ситуації можливе зміцнення євро до долара рівня 1,2.
Навпаки, досягнення торгових угод між Європейським Союзом та США може призвести до зниження курсу пари до 1,05–1,1.
Таким чином, валютні коливання продовжуватимуться, проте їх характер, швидше за все, залишиться помірним і залежить від світових подій, а не виключно економічних умов в Україні.