Олександр Мусієнко про ФАБ-1500: росія намагається торувати собі шлях для прориву

Новини

Про це він розповів у своєму блозі.

Як пояснює експерт, це надзвичайна потужна бомба, яка здатна спричиняти серйозні руйнування і, звичайно, ставить під загрозу особовий склад. Тобто ці бомби, підкреслює він, – набагато більше, ніж просто ФАБ-250 чи ФАБ-500.

«росія експериментує, вона вже фактично почала їх використовувати, вони вже пройшли випробування. Дальність запуску такої бомби складає 50-60 км, запускає літак Су-34, як і інші керовані авіабомби, тут без змін, і фактично таким чином росія намагається торувати собі шлях для прориву. Наскільки це допомагає їхньому просуванню по землі – це інше питання. Насправді не так сильно, як це намагаються оцінити, тому що, на щастя для нас, ці бомби іноді не влучають у цілі, тобто вони лягають поряд», – розповідає Олександр Мусієнко.

За його словами, росія зараз робить ставку на атаки з повітря, це доктрина AirLand Battle, яку мали би реалізовувати ми і яка абсолютно зрозуміла нашим партнерам по НАТО. Тобто, пояснює експерт, йдеться про те, що просування по землі має забезпечуватися інтенсивним прикриттям з повітря, ударами штурмової авіації, ударами далекобійних ракет по ворожих тилах, прикриттям сухопутного контингенту військ системами і засобами ППО.

«От зараз це намагається використати росія, вони активно наносять бомбові удари і, звичайно, що боротися з ними, збивати бомби – це нереальне завдання, тому що, по-перше, велика кількість запускається, потрібна значна кількість ракет, важко їх зловити і поцілити. Найефективніше, звичайно, це збивати літак. Якщо ФАБ є велика кількість на складах, то ви розумієте прекрасно, що на те, щоби виробити і поновити авіаційний парк, потрібні роки. Плюс це пілоти, плюс це загрози для них», – пояснює Олександр Мусієнко.

Rate article