Нові обмеження на горизонті: що зміниться для водіїв уже цього тижня

Uncategorized

Перевізники мають планувати маршрути з урахуванням теплових обмежень, щоб уникнути штрафів і затримок у доставці.

Наступного тижня у більшості регіонів України очікується спекотна погода. У зв’язку з цим влада попереджає про можливе запровадження теплових обмежень для руху великовантажного транспорту у великих містах, повідомляє “Твоя Машина“.

Відповідно до чинного законодавства — закону “Про дорожній рух” та постанови Кабміну №879 — при температурі повітря +28°C і вище місцева влада має право забороняти в’їзд вантажівок масою понад 24 тонни з навантаженням на вісь більше 7 тонн.

Причина — високі температури сприяють руйнуванню дорожнього покриття через великий тиск від важких автомобілів, що щороку завдає мільйонних збитків.

Теплові обмеження можуть діяти постійно під час спекотної погоди, з встановленням відповідних знаків і попереджень. За порушення правил передбачені штрафи, а контроль здійснюють Укртрансбезпека та Національна поліція.

Винятки роблять для вантажівок, які перевозять небезпечні вантажі, швидкопсувні продукти, живих тварин або рятувальну техніку — їм дозволено в’їзд навіть у спеку. В інших випадках перевізникам варто враховувати можливі складнощі з логістикою і планувати маршрути заздалегідь.

З 3 липня, за прогнозами синоптиків, у багатьох регіонах температура повітря перевищить +28°C, тож коригування планів варто розпочати вже зараз.

Rate article