Росія знову опинилася сам на сам зі своїми економічними труднощами.
Китайська гірничодобувна корпорація “Лунсин” тимчасово згортає свою діяльність на території Російської Федерації. Причиною такого кроку стали санкційні обмеження, а також зростаючий тиск з боку банківських установ, пише ДіалогUA.
Попри офіційну риторику Москви про стратегічне партнерство з Пекіном, китайський бізнес не має наміру ризикувати своїми активами чи репутацією, й обирає вихід із ринку за найменшої загрози.
Під загрозою зупинки опинився “Кизил-Таштигський гірничо-збагачувальний комбінат”, розташований у Республіці Тива. Це підприємство належить компанії “Лунсин”, яка, у свою чергу, є дочірньою структурою одного з гігантів гірничодобувної промисловості Китаю – Zijin Mining Group.
Керівництво компанії пояснило своє рішення суттєвим ускладненням фінансових операцій, спричиненим останнім розширенням санкцій, а також тим, що багато китайських банків відмовилися від обслуговування транзакцій із російськими фінансовими установами.
Як повідомляє місцеве джерело (телеканал “108-й канал”) генеральний директор комбінату Лі Кайвень вже підписав розпорядження про зупинку роботи.
За даними регіональної влади, підприємство забезпечувало роботою близько 1200 людей, з яких переважна більшість – жителі Тиви. Із 1 червня 2025 року комбінат офіційно переходить у стан простою, оголошеного з вини роботодавця.
Таке рішення “Лунсин”, як пишуть журналісти, свідчить про загальну тенденцію серед китайських компаній: при будь-яких суттєвих ризиках вони демонструють готовність швидко згортати операції в Росії.
Тож, попри політичну риторику, Пекін не готовий ставити під загрозу власні економічні інтереси заради підтримки російських проєктів. У цьому випадку Росія знову опинилася сам на сам зі своїми економічними труднощами.
Подібний крок з боку китайської компанії виглядає як дипломатичний ляпас Москві, яка ще недавно розраховувала на зміцнення стратегічного партнерства з Пекіном.