Не 500 тисяч людей: Шмигаль прояснив питання про мобілізацію – Bloomberg

Новини

Український прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що допомога США прийде вже цього місяця, а фронту потрібно менше людей, ніж пропонують у МО України.

Глава українського уряду Шмигаль заявив, що зараз немає гострої необхідності призувати на фронт 500 тисяч людей, як того вимагають у МО України.

Напередодні Шмигаль дав невелике інтерв’ю агенції Bloombergу якому поділився думкою щодо питання мобілізації та військової допомоги з боку Заходу.

У Києві вірять, що ще у березні вирішиться питання військової допомоги з боку США, а на фронт цього року необхідно призвати менше людей, ніж 500 тисяч, як пропонують у МО України.

Київ тримає руку на пульсі подій у США. Україна підтримує тісні контакти як з республіканцями, так і з демократами, саме тому є впевненість у тому, що найближчим часом Палата представників все ж таки порушить питання про нову військову допомогу Україні.

Ще немає точної відповіді на питання щодо зниження вікової планки мобілізації з 27 до 25 років. Також президент України виступає проти того, щоб цього року до лав ЗСУ стали одразу 500 тисяч новобранців. За словами Шмигаля, оцінка на полі бою показала, що поки що немає сенсу закликати так багато нових людей. Це питання також безпосередньо залежить від ротації та від надходження озброєння з боку союзників України.

Шмигаль заявив, що майбутнє країни залежить від підтримки із боку Заходу.

Прем’єр України подякував МВФ, ЄС та країнам G7 за надану фінансову допомогу, яка дозволить вижити Україні в першому півріччі, а надалі Київ сильно розраховує на допомогу з боку США.

Депутати ВРУ з 2024 року ведуть активну роботу щодо внесення змін до закону про мобілізацію. Тим часом бойові бригади запускають систему рекрутингу, щоб набирати у свої ряди фахівців, які добре розуміються на тих чи інших питаннях. Командири скаржаться на те, що середній вік українського бійця за 40 років. Вони виступають за омолодження лав ЗСУ.

Rate article