NASA показало найпотужнішuй спалах на Сонці 2021, що вuклuкав сьогоднішню магнітну бурю

Життєві історії

Потужний спалах, що стався кілька днів тому і викликав магнітну бурю рівня G3 30-31 жовтня, став найпотужнішим у 2021 році.

У космічному агентстві NASA показали, як виглядав викид маси.

За даними вчених, спалах класу Х стався ще вдень 28 жовтня, а прибуття хмари сонячної плазми сталося 30 жовтня і очікується ще сьогодні, 31 жовтня.

Фото і відео було зроблено з борту космічної обсерваторії (Solar Dynamics Observator). На кадрах можна побачити яскраву точку внизу зірки – це і є той самий спалах Х.

NASA показало найпотужніший спалах на Сонці 2021, що викликав сьогоднішню магнітну бурю

Фото: вчені показали спалах на сонці (blogs.nasa.gov)

“Ми очікуємо прибуття коронального викиду маси, викликаного сонячним спалахом X1, яка сталася два дні тому. Хмара сонячної плазми повинна прибути протягом наступних 6-18 годин. Сьогодні, 30 жовтня, і завтра, 31 жовтня, діють години сильної геомагнітної бурі G3”, – пишуть вчені.

 

Що таке магнітна буря, і чому вона небезпечна

За деякими даними, геомагнітна буря, викликана подібними спалахами на Сонці, здатна впливати на самопочуття людей. Особливо це стосується літніх, тих, у кого є хронічні хвороби, серцево-судинні недуги, психічно нестабільних людей.

Магнітна буря може викликати головні болі, мігрень, стрибки тиску, збої в роботі серця, загострення наявних хвороб, безсоння, безпричинну втому, апатію, відчуття тривожності.

Оцените статью
Добавить комментарий

Право на слово We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications