Наприкінці президентства Трампа з Білого дому зникла папка з секретними даними про РФ, – CNN

Новини

Наприкінці президентства колишнього глави США Дональда Трампа з Білого дому зникла папка, яка містила суворо секретну інформацію про втручання Росії у вибори.

За даними видання, в папці були розвіддані, зібрані США та їхніми союзниками по НАТО щодо росіян і російських агентів, включно з джерелами та методами, які ґрунтувалися на оцінці що російський диктатор Володимир Путін намагався допомогти Трампу перемогти на виборах 2016 року.

Інформація нібито була така секретна, що з нею могли працювати та ознайомлюватися лише в штаб-квартирі ЦРУ в Ленглі, де їхня робота з їх ретельного вивчення зберігалася в замкненому сейфі.

Трамп наказав її привезти, щоб розсекретити низку документів, повʼязаних із розслідуванням втручання рф у вибори. Під наглядом тодішнього керівника апарату Білого дому Марка Медоуза зробили кілька зредагованих копій. Потім папка зникла.

Востаннє секретну папку бачили в Білому домі під час останніх днів перебування Трампа на посаді.

Колишній президент нібито наказав доставити її туди, щоб розсекретити безліч документів, пов’язаних із розслідуванням ФБР у Росії.

Під опікою тодішнього керівника апарату Білого дому Марка Медоуза папку перевірили помічники республіканців, які працювали над редагуванням найбільш конфіденційної інформації, щоб її можна було розсекретити та оприлюднити.

За два з гаком роки після того, як Трамп покинув посаду, зниклі розвіддані, здається, так і не були знайдені.

Судові справи проти Трампа

Проти Дональда Трампа висунули понад 90 кримінальних звинувачень у кількох справах: щодо виплати 130 тисяч доларів порноакторці Стормі Деніель, спробі скасувати результати президентських виборів 2020 року, неправомірному розпорядженні секретною інформацією після того, як він залишив президентську посаду, а також інші звинувачення.

Днями спеціальний прокурор Джек Сміт звернувся до Верховного суду США, щоб вирішити, чи має Трамп імунітет від судового переслідування у процесі стосовно підривної діяльності на виборах 2020 року, розгляд якого наразі запланований на початок березня наступного року.

Rate article