“Накручують” ваші платіжки: названо п’ять домашніх приладів, які непомітно “мотають” електроенергію

Новини

Фахівці перерахували найпоширеніші пристрої, які непомітно “крадуть” електроенергію

Те, що різноманітні прилади, навіть підключені до мережі в “режимі очікування”, так чи інакше споживають електроенергія без будь-якої перерви, всупереч постійно наростальної енергоефективності, обіцяної виробниками, і все ж є і найбільш витратна електроніка, і саме про неї пише “Good Housekeeping“.

На першому місці – звичайний телевізор, який, навіть у вимкненому стані, але з включеною в розетку виделкою, особливо, якщо модель – стара, “спалює” достатньо електрики, що можна помітити тільки в підсумованої річної “платіжці”. Наприклад, діоди, які підсвічують фізичну кнопку включення, витрачають, в середньому по кілька десятків кіловат/годин щорічно.

На другому місці – персональний комп’ютер(системний блок + монітор): навіть в режимі “заставки”, цей пристрій обійдеться в 720 гривень/щорічно. З цієї причини, якщо вам в певний момент не потрібен комп’ютер, варто максимально знизити споживання електрики, переключивши техніку в “сплячий режим” або “гібернацію”, а ще краще – зовсім відключити від мережі.

Третє місце – у смартфона, планшета і ноутбука: залишаючи ці “гаджети” на безперервній циклічній зарядці постійно, готуйтеся до того, що буде витрачатися не тільки електроенергія, але і зношуватися вбудована батарея, яку досить важко і дорого замінити, якщо пристрій відносно нове.

Четверте місце – у цифрового тюнера і записувальної приставки: ці прилади вимагають досить чималої кількості електрики, якщо забути їх відключити. Певні, морально застарілі пристрої, можуть “влетіти” в 680 гривень/щорічно.

П’яте місце – в ігрової консолі(Xbox, PlayStation тощо): якщо у відеоігри не граєте ви, або ваші діти, то можна оптимізувати енерговитрати, відключивши розважальний центр від мережі, або просто встромивши вилку в джерело безперебійного живлення, якщо боїтеся втратити прогрес в грі або не збереглися.

В цілому, якщо прислухатися до порад фахівців, і відключити непотрібну в цю хвилину електроніку, можна без особливих зусиль заощадити до 1,3 тисячі гривень/щорічно.

Оцените статью
Добавить комментарий