Нафтовий “нокаут”: вдалий удар БПЛА паралізував четвертий за потужністю НПЗ Росії –

Новини

Україна за допомогою дрону вивела з ладу один із найбільших нафтопереробних заводів Росії, пошкодивши чутливе обладнання.

У ніч проти 12 березня Україна надзвичайно вдало атакувала нафтопереробний завод (НПЗ) “НОРСІ” компанії “Лукойл” у Кстово, що в Нижегородській області РФ. Пошкоджено чутливе обладнання, яке РФ через санкції дуже важко замінити.

Інформацію підтвердило агентство Reuters.

Джерела стверджують, що в результаті атаки було пошкоджено установку з атмосферно-вакуумної перегонки нафти (АВТ-6). Це означає зупинку щонайменше половини переробки заводу.

Відомо, що “НОРСІ” (“Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез”) переробляє 15,8 млн. тонн сирої нафти на рік, що становить 5,8% від усієї нафтопереробки РФ. Завод також виробляє 11% всього бензину в країні, 6,4% дизельного палива, 5,6% мазуту, а також 7,4% авіапалива. Виведення НПЗ з ладу – це колосальний удар по енергетиці Росії.

У “Лукойлі” відмовилися від будь-яких коментарів.

Через регулярні прильоти російськими нафтовими об’єктами Кремлю довелося вводити 6-місячну заборону на експорт нафтопродуктів за кордон. Країні загрожує паливна криза, чого дуже побоюються у владі РФ у зв’язку з майбутніми президентськими “виборами” в Росії. Проблеми можуть обвалити рейтинг диктатора Володимира Путіна.

Ситуацію прокоментував у своєму блозі відомий російський аналітик Анатолій Несміян. Він зазначив у Telegram, що НПЗ у Кстово має дві установки первинної обробки. Одна з них, як мінімум, пошкоджена, що означає обвал виробництва вдвічі.

А попереду посівна кампанія та кстовський завод постачав на внутрішній ринок країни близько 10 % усіх видів палива від його загальної ємності.“, – пише російський експерт.

НПЗ, який сьогодні вночі був атакований, входить до топ-5 Росії за потужністю.

Rate article