На тлі подій останніх 24 годин: Шольц пр0сить парламент ввести надзвичайний стан

Uncategorized

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на слова Олафа Шольца під час пресконференції 13 лютого.

Навіщо Шольцу надзвичайний стан в Німеччині

Олаф Шольца попросив німецький парламент ввести надзвичайний стан через події минулої доби із розмовою Трампа та Путіна та заяви уряду Сполучених Штатів Америки щодо України.

Запровадження надзвичайного стану надасть державі можливість залучати більше боргів, ніж передбачено обмеженнями.

Це означає, що наша підтримка України, яка зараз важлива як ніколи, більше не буде здійснюватися шляхом інших завдань, які наша держава має виконувати стосовно власних громадян,
– заявив канцлер ФРН.

Крім того, Шольц закликав реформувати “боргове гальмо”, виключивши з нього інвестиції в безпеку та оборону. Глава німецького уряду також висловив намір активізувати дискусію в Євросоюзі про необхідність інвестування в оборону та створення потужної європейської оборонної промисловості, наголосивши, що важливі швидкі та ефективні рішення.

“Сьогодні ми мусимо зіткнутися з реальністю того, що дії та заяви адміністрації США означають для України, Європи та світу. Бездіяльність означала б поставити під загрозу безпеку нашої країни та нашого континенту, і я не дозволю цьому статися в цей критичний для нашої країни час”, – підкреслив Шольц.

Також Шольц підкреслив, що мир має бути довготривалим і гарантувати суверенітет України. Тому будь-яка нав’язана угода не може бути прийнятною.

Шольц просить Бундесвер ввести надзвичайний стан / Відео з акаунту @BRICSinfo у соцмережі Х

До слова, Дональд Трамп 12 лютого провів телефонну розмову з російським диктатором Владіміром Путіним. За словами американського президента, він разом з Путіним домовилися негайно розпочати переговори щодо припинення війни в Україні.

Після цього Трамп також зателефонував Зеленському та розповів йому про свій контакт з Путіним. За словами Трампа, і Путін, і Зеленський хочуть миру.

Варто зазначити, що у партії Олафа Шольца розкритикували домовленості між Дональдом Трампом та Владіміром Путіним. Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль зазначив, що рішення про мир, ухвалене без участі України та Європи, лише перенесе проблему на майбутнє.

Окрім того, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розкритикував позицію США щодо відносин з Кремлем. Німецький глава Міноборони застеріг Білий дім від поступок Москві на початкових етапах переговорів, зокрема щодо членства України в НАТО або територіальних компромісів.

Пісторіус також наголосив, що Європа має бути залучена до мирних процесів в Україні. Адже, якщо Вашингтон очікує від союзників миротворчої ролі, то їхня участь у переговорах є необхідною.

Rate article