На Миколаївщині відкрили креветкову ферму, оснащену сонячною станцією

Новини

На Миколаївщині відкрили креветкову ферму, оснащену сонячною станцією

На чтение 2 мин. Просмотров 64 Опубликовано  Обновлено 

Тут вирощують королівську креветку Penaeus Vannamei, яка може сягати 20 сантиметрів у довжину.

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 7 років та 108 днів. За цей час ми опублікували вже 15469 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

30 жовтня на Тилігульському лимані біля села Прогресівка Миколаївської області відкрили «найбільшу в Європі» акваферму з вирощування креветки, повідомляє EcoTown.

Тут вирощують королівську креветку Penaeus Vannamei, яка може сягати 20 сантиметрів у довжину.

На площі у шість тисяч квадратних метрів розмістили інкубаторії, цех переробки, а також наукову лабораторію, яка контролює якість продукції. У приміщеннях підтримують тихоокеанський клімат, сприятливий для креветок. Воду беруть із лиману, де вона за солоністю наближена до океанічної. Переходячи з одного цеху в інший, персонал мусить міняти одноразовий спецодяг.

На даху також змонтували сонячну електростанцію у вигляді QR-коду.

До кінця року акваферма «Тілігул» планує виростити перші 10 тонн креветки. Наступного року хочуть виробляти до 550 тонн, а з часом сподіваються збільшити цей показник до трьох тисяч тонн на рік. Орієнтуватимуться передусім на внутрішній ринок, а 25-30% ітиме на експорт. Креветки постачатимуть у великі українські супермаркети.

За словами співзасновника Всеволода Ковальчука, у створення креветкової ферми вклали 180 мільйонів гривень.

джерело

Оцените статью
Добавить комментарий

Право на слово We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications