МЗС України відреагувало на псевдовибори Росії та звернулось до українців в окупації

Новини

Російська імітація так званих “виборів президента” в окупації демонструє подальше зухвале нехтування нормами та принципами міжнародного права.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Попри засудження з боку світової спільноти, а також всупереч численним резолюціям й рішенням низки міжнародних організацій, Росія не полишає спроб поширювати норми свого законодавства на тимчасово окупованих територіях.

МЗС України наголошує на тому, що так звані “вибори” в окупації є незаконними й не матимуть жодних правових підстав. Примусове залучення до участі на псевдовиборах українців, які наразі мешкають на тимчасово окупованих територіях, є так само незаконним.

“Зазначене, у поєднанні з відсутністю будь-яких ознак відповідності виборчої кампанії в РФ загальновизнаним демократичним принципам і стандартам проведення виборів, усуненням опонентів російської влади ставить під сумнів об’єктивність і легітимність будь-яких результатів цих “псевдовиборів”, – додає МЗС.

У тому ж числі міністерство закликає українців, які наразі перебувають в окупації, або ж вимушено перебувають на території Росії – не брати участь у псевдовиборах заради власної безпеки.

“Задля власної безпеки та враховуючи схильність російської влади до провокацій, закликаємо у дні голосування уникати місць масового скупчення людей поблизу “виборчих дільниць”, об’єктів військової інфраструктури окупаційних військ Росії”, – додає МЗС.

Україна закликає іноземні країни й міжнародні організації не надсилати міжнародних спостерігачів для участі у черговому фарсі, який Кремль намагається видати за президентські вбори, а також утриматись від визнання їхніх результатів.

Російська диктатура не має нічогого спільного з демократією. Голову Кремля Володимира Путіна вже 24 роки утримує при владі не вільне волевиявлення народу, а маніпуляція з конституцією Росії, тотальна пропаганда й знищення політичної конкуренції.

Rate article