Молимося за Україну: настоятель Києво-Печерської Лаври прокоментував скандальні кадри з храму. Відео

Новини

У Києво-Печерській Лаврі прокоментували скандал, який розгорівся довкола богослужіння, під час якого прославляли Росію. Там пояснили, що слова, які чутно на опублікованих відео, співали не свяженнослужителі Лаври, а віряни, священника тимчасово відсторонили, а молитва сьогодні може бути лише за Україну, цілісність її кордонів та мир. news.obozrevatel.com

Відповідне відео, в якому свою позиціюю пояснили настоятель Павло та отець Полікарп, опублікували на YouTube-каналі “Лавра. Шлях спасіння“. Вони запевнили, що служителі Лаври не молилися за державу-агресора

“Виклали відео в інтернет, що нібито ми молимося за Росію і так далі. Це є факт неправдивий, тому що за літургією ми молимося до Бога, молимося за нашу державу, за наше військо, за нашого президента і упоминаємо тільки нашого предстоятеля Української Православної церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія”, – наголосив настоятель Павло.

“По-друге, це не є богослужбовий піснеспів (я прочитав, що там якісь невідомі священники пишуть, що нібито тут звершується, у часи, коли йде війна, богослужіння за Росію). Ми молимося про мир для всього світу”, – додав він.

Павло висловив упевненість, що сьогодні у храмах України повинні лунати молитви “про одне: про мир у нашій державі, про збереження наших кордонів, щоб не гинули наші люди, і щоби якомога скоріше Господь положив преграждєніє злу”.

Отець Полікарп, зі свого боку пояснив, що багато років у Лаврі відбуваються приватні богослужіння. Причому священник служить службу, а співають під час молебня люди, які збираються на богослужіння.

Молимося за Україну: настоятель Києво-Печерської Лаври прокоментував скандальні кадри з храму. Відео

“Оскільки людей багато збирається на такі молебні, уже зібралася групка активістів, які заповнюють уже цей час після молебня, коли люди прикладаються, співають різні пісноспіви. Священник, який звершував молебень був зайнятий помазанням людей та спілкуванням з ними, тому не чув, що ця група активістів співає”, – заявив Полікарп.

“На найвищому рівні Лаврському цього священника попередньо відсторонено від звершення богослужінь, найближчим часом збереться Верховний собор Лаври, який цю ситуацію розбере і вирішить, кому яке дати покарання”, – наголосив він.

Нагадаємо: текст молитви, який чутно на опублікованих із Лаври відео, містив слова “Звон плывет, плывет над Россией, пробуждается матушка-Русь””.

“На території Києво-Печерської Лаври в 262-й день повномасштабного російського вторгнення моляться за Росію. Який жах!” – прокоментував інцидент священик священик ПЦУ Михайло Омельян у своєму Facebook.

В СБУ заявили, що вже вивчають усі подробиці інциденту й він не залишиться без відповідної реакції

Rate article