Мочені (квашені) СЛИВИ на по-старовинному рецепті з книги 1887 року: їла в сусідки, так сподобались, що я захотіла приготувати теж

blank Новини

Мочені (квашені) СЛИВИ на зиму

Пробувала я якось в сусідки квашені сливи, і так вони мені сподобались, що я вирішила “копнути” глибше і детальніше узнати про це більше. Я маю слабкість до старовинних книг по кулінарії і тут мені дали книгу 1887 року, звідки вона в них я і поняття не маю, але вирішила експериментувати!

Сьогодні розповім, як робила мочені сливи за рецептом з цієї книги 1887 року. Тим більше, що сусіди пригостили нас цілим тазиком стиглих запашних слив. Грамівки перекладаю на сучасні.

По суті своїй мочення – це те саме, що квашення. Рецептів мочення безліч: з сіллю, з цукром, зі спеціями і без, з порошком гірчиці, з солодом, житнім борошном та ін. У мене найпростіший рецепт.

Найстигліші сливи діти з’їли, а ті, що трохи твердіші, залишили. Вони нам і потрібні – для мочення вибирають міцніші плоди. Ягода має бути без пошкоджень.

Інгредієнти:
Розсіл:

в 1 л колодязної води (холодної, некип’яченої) розчиняється 1 ст. л. солі та 1 ст. л. цукру.
Я додала на літр води 1 лавровий лист, 3 горошини запашного перцю, 2 гвоздики, корицю мелену на кінчику ножа, п’ять листочків смородинових і п’ять вишневих.
Приготування:
Вимиті та обсушені сливи щільно поклала в суху чисту банку. На дно поклала половину смородинового та вишневого листя.

Зверху закрила залишками листя, залила холодним розсолом.

І прикрила кришкою.

Кришку не загвинчую щоб при бродінні газам було куди виходити. Ще краще прикрити чистою тканиною.

У такому вигляді банку потрібно залишити при кімнатній температурі на тиждень для початку бродіння. Потім закрутити кришку і прибрати в холодне приміщення.

Сливи будуть готові за 20 днів – місяць. Тому готового результату я показати зараз не можу. Але поділилася рецептом тому, що за місяць сливовий сезон уже закінчиться. А зараз, можливо, хтось захоче експериментувати разом зі мною з моченням слив.

У такий спосіб можна мочити яблука, помідори, груші, виноград, моркву, часник, буряк та інші плоди.

На даний момент це спосіб, який дозволяє максимально зберегти вітаміни та мінерали у плодах на зиму, цим він мені цікавий, якщо Вас також зацікавив – тоді вперед

Rate article