“Маємо заплатити”, – Трамп зробив новий випад на адресу НАТО, згадавши Україну

Новини

Республіканець Дональд Трамп вимагає, щоб країни НАТО оплачували військову допомогу Україні на рівні зі Сполученими Штатами.

Кандидат у президенти США республіканець Дональд Трамп продовжує свою “війну” проти НАТО. Він зажадав, щоб члени Альянсу забезпечували Україну військовою допомогою на рівні з Америкою, погрожуючи інакше повністю перекрити постачання зброї Києву.

Гучну заяву Трамп зробив у своїй соцмережі Truth Social, передає Діалог.UA.

Трамп почав запевняти, що під час свого президентства нібито “зробив сильним” Північноатлантичний альянс, змусивши країни-члени збільшити фінансування. Тепер він вимагає, щоб НАТО забезпечувало Україну військовою допомогою на рівні зі США.

Ми допомогли Україні на понад $100 млрд більше, ніж НАТО. У нас немає нікого, кого б вони (лідери Альянсу – ред.), кого б вони поважали… Неправильно! НАТО має платити на рівні з нами і робити це зараз. Вони зроблять це, якщо їх правильно попросити. Якщо ні – Америка перш за все“, – написав Трамп.

 

Зазначимо, що Трамп не приховує свого неприязного ставлення до НАТО. Він публічно погрожував розвалити Альянс, у зв’язку з чим американські законодавці були змушені терміново ухвалювати закон, який забороняє президентам одноосібно приймати рішення про вихід країни з Блоку.

Днями, виступаючи перед своїми прихильниками в Південній Кароліні, Трамп заявив, що “заохочує” вторгнення Росії до країн НАТО в Європі, які нібито замало йому платять за “захист”. Його слова викликали дуже гостру реакцію як у Білому домі, так і в Альянсі.

Зазначимо, що протрампістське крило Конгресу США вже два місяці блокує рішення про надання додаткових коштів на військову допомогу Україні, Ізраїлю та Таїланду. На думку експертів, республіканці таким чином хочуть підірвати рейтинг президента Джозефа Байдена напередодні виборів за рахунок страждань українців.

Rate article