Макрон хоче стати домінуючим лідером в Європі, – The Telegraph

Новини

Французький президент Еммануель Макрон хоче, щоб його вважали домінуючою владою в Європі на тлі зміни політичного ландшафту на міжнародному та внутрішньому рівнях

За даними видання, Макрон бере участь у боротьбі за першість з більш обережним німецьким канцлером Олафом Шольцем.

Коментарі французького президента про можливість відправки європейських військ в Україну на поспішно скликаному паризькому саміті в лютому стали дивовижним поворотом для президента, який колись застерігав від приниження Москви та наполягав на збереженні відкритими дипломатичних каналів з російським диктатором Володимиром Путіним.

Щоб зрозуміти причини цього несподіваного повороту, The Telegraph поспілкувався з численними джерелами в Єлисейському палаці та Бундестазі.

Видання зазначає, що Німеччина неодноразово давала зрозуміти, що не вважає, що Франція, головна військова держава ЄС.

Коли Шольц у лютому виступив із промовою, закликаючи європейських союзників активізувати свої “недостатні” зусилля щодо постачання Україні важливої ​​зброї, це сколихнуло французів.

Тоді Макрон відповів, нагадавши про початкову смішну пропозицію Німеччини щодо касок Києву два роки тому, коли почалася війна в Україні. Він також підкреслив пожертвування Франції ракет великої дальності Scalp і закликав Шольца наслідувати його приклад із ракетами Taurus, які вважаються однією з найсучасніших систем зброї Бундесверу.

Rate article