Кремль спланував масштабний ракетний удар по Україні в очікуванні виступу Зеленського на G20, – ISW

Новини

Кремль підготував масований ракетний удар 15 листопада по Україні до того, як президент Володимир Зеленський представив свою мирну пропозицію з 10 пунктів на саміті G20.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що під час виступу український лідер наголосив, що переговори можливо вести лише тоді, коли Росія:

повністю виведе свої війська з України;

відновить територіальну цілісність України;

забезпечить покарання за військові злочини серед інших положень щодо ядерної, енергетичної та продовольчої безпеки.

“Ймовірно, Кремль навмисне спланував масштабний ракетний удар по Україні в очікуванні виступу Зеленського на саміті G20, враховуючи, що багатоспрямована ракетна кампанія вимагає значної військової підготовки”, – пояснили в ISW.

Водночас фахівці вказали, що російська провоєнна спільнота стверджувала нібито Кремль “помстився” за “русофобські” заяви Зеленського невдовзі після його виступу.
Проте, як підкреслили в Інституті вивчення війни, неможливість розпочати таку масовану атаку в короткий термін свідчить про незацікавленість Кремля в створенні передумов для переговорів з Україною.

У звіті також додали, що підтверджує незацікавленість РФ у мирних перемовинах і офіційний наратив Кремля навколо зустрічі G20.

“Путін не з’явився на саміт, а натомість підписав численні укази про надання почесних найменувань окупованим Росією містам України. А його речник Дмитро Пєсков і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявили, що Росія продовжить “спецвійськову операцію” в Україні”, – підсумували в ISW.

Основні висновки аналітиків:

Російські війська здійснили найбільшу серію ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури України з початку війни, ймовірно, із застосуванням значної частини наявних у них високоточних систем озброєнь.

Польські офіційні особи оголосили, що ймовірна “ракета російського виробництва” впала на території Польщі в межах шести кілометрів від міжнародного кордону з Україною.

Військове командування загарбників, за повідомленнями, проігнорувало існуючі плани наступальних операцій на Вугледарському напрямку і з передчасно відправило погано підготовлене підкріплення для дорогого штурму Павлівки, що викликало постійну критику російського військового керівництва.

Посадовці РФ продовжували висувати умови, щоб змусити Міжнародне агентство з атомної енергії визнати російський контроль над Запорізькою атомною електростанцією і тим самим де-факто визнати російську анексію окупованої України.

Росіяни все частіше звертаються до різних платформ у соціальних мережах, щоб висловити своє невдоволення проблемами з мобілізацією, що може спричинити організовані антивоєнні рухи в Росії.

Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують контрнаступ у напрямку Сватового та Кремінної, а українські сили продовжують наносити удари по російській логістиці в тилу Луганської області.

Окупанти продовжували наземні атаки в районі Бахмута, Авдіївки та Вугледара.

Передчасні повідомлення про захоплення українськими військами території на лівому березі Дніпра викликали негативну реакцію в російському інформаційному просторі.

Російські логістичні маршрути з Криму на південь України, ймовірно, сильно погіршилися.

Ворожі війська продовжують поповнювати свої запаси, що зменшуються, білоруською військовою технікою.

Росія продовжує занижувати роль гауляйтерів на окупованих територіях на користь російських посадовців.

Оцените статью
Добавить комментарий