”Кожен євро на допомогу Україні – низька ціна”, – Фінляндія звернулася до Заходу на тлі нових заяв Путіна

Новини

Москва готується до тривалого конфлікту із Заходом, вважає прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.

Фінляндія стала однією із двох країн Європи, яка вже після вторгнення армії Путіна в Україну приєдналася до НАТО. Гельсінкі проігнорував вимоги Путіна не розширювати НАТО на Схід. Вже 2024 року до Альянсу приєдналася і Швеція.

Учора, 14 березня, прем’єр-міністр Фінляндії заявив, що Путін не зупиниться на одній Україні, саме тому Заходу вже зараз слід готуватися до майбутнього тривалого конфлікту з РФ, інформує ресурс. Newsweek.

Ще в середу, 13 березня, Путін вкотре засудив вступ Фінляндії до НАТО. Російський диктатор заявив, що це “безглуздий крок”, оскільки Москва тепер “вимушена” відправити до кордону свої війська.

Виступаючи в Європарламенті, Петтері Орпо наголосив, що РФ не є непереможною, саме тому Захід має прийняти виклик і надалі допомагати Україні.

Також прем’єр додав, що РФ постійно представлятиме для Заходу “екзистенційну військову загрозу”, а Європа має бути єдиною у своєму рішенні відповісти Путіну. А якщо ні, то “найближчі роки будуть наповнені небезпеками”. Захід має допомогти Україні виграти війну і водночас країни ЄС та НАТО мають зміцнити свою обороноздатність, заявив у Гельсінкі.

Орпо наголосив на тому, що західні країни не повинні шкодувати коштів на допомогу українцям, оскільки у разі перемоги РФ доведеться платити набагато більше.

“Кожен євро на підтримку України – це низька ціна порівняно з альтернативними витратами, якщо Росія переможе”, – наголосив він.

Rate article