Користь чи шкода? Дієтолог реабілітувала продукти, від яких “товстіють”

Новини

Деякі продукти ти, хто худне буквально демонізують, уникаючи їх в раціоні і помилково вважаючи, що вони здатні істотно зіпсувати фігуру. Дієтолог Тетяна Дік вирішила реабілітувати страви, від яких нібито товстіють.

Вона склала в Instagram список продуктів, які прийнято вважати шкідливими для фігури, але це не так.

1. Картопля

Такий страшний і сумнівний вуглевод. Але чому? Адже в ньому дуже багато корисних речовин (калій, магній, клітковина), і картопля є складним вуглеводом. Так, так. І від нього ви не видужаєте.

Важливий спосіб готування, для збереження корисних речовин і заощадження калорійності. У 100 г картоплі всього 90 ккал, а в молодому і того менше. Якщо ви відваріть його або запечете зі спеціями, то калорійність залишится такою ж. Але якщо ви будете смажити на маслі або у фритюрі, то це інше питання.

2. Вершкове масло

Так, продукт дуже калорійний, з великим вмістом жиру, але, від нього не товстіють.

Вибирати потрібно масло 82-83% жирності, саме таке масло містить корисні жири, а в “дієтичних” або “лайт” версіях в основному замінники молочного жиру.

Якщо у вершковому маслі 750 ккал, то в будь-якому рослинному 900. Але, тим не менш, любителі заправити салат “корисною” оливковою олією не завжди враховують кількість і поливають від душі.

3. Рис


Крупа, від якої непритомніють ті, хто худне. Зрозуміло, що бурий/дикий/червоний і інші екзотичні види рису більш корисні, ніж білий, але на “товстіння” це ніяк не впливає.

Якщо вибирати білий пропарений рис, то вам абсолютно нічого не загрожує, велика частина вітамінів в ньому збережена, а калорійність рису, плюс-мінус така ж, як і в іншої крупи.

Ми не товстіємо і не худнемо від якихось конкретних продуктів. Важлива добова норма білків, жирів, вуглеводів. І надмірна вага з’являється тоді, коли ми ці норми перебільшуємо.

Оцените статью
Добавить комментарий

Право на слово We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications