США, Європа та Україна назвали суперечливі терміни закінчення війни. Головні розбіжності стосуються не лише термінів, а й сценаріїв: від внутрішнього перевороту у РФ до нападу на країни НАТО.
Завершення війни в Україні залишається однією з найбільш обговорюваних тем у світі. tsn.ua
Чимало військових, експертів, політиків та громадських діячів роблять сміливі прогнози та називають неочікувані терміни припинення вогню.
Одні очікують миру вже найближчим часом, інші натякають на певні, тоді як треті припускають, що бойове зіткнення може тривати ще роки, ба більше — поширитися на країни НАТО.
ТСН.ua зібрав свіжі заяви та прогнози від провідних міжнародних та українських діячів щодо припинення вогню в Україні.
Очікування Європи
Європейська комісія, плануючи довгострокову фінансову підтримку для України, виходить із припущення, що повномасштабна військова агресія Росії завершиться наприкінці 2026 року. Цей часовий горизонт лягає в основу розрахунків допомоги, запланованої на 2026–2027 роки.
Ця стратегічна оцінка була викладена у листі від 17 листопада президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до лідерів країн-членів Європейського Союзу, повідомляє «Європейська правда».
Водночас президент Франції Емманюель Макрон вважає, що війна в Україні може завершитися раніше, ніж це очікується.
![]()
«Я думаю, що миру ми досягнемо раніше 2027 року. Кожен день — це робота», — сказав він.
За словами французького лідера, спільні дії європейських країн і підтримка США залишаються ключовим чинником у стримуванні російської агресії.
Своєю чергою президент Фінляндії Александер Стубб вважає, що угода про припинення вогню в Україні навряд чи буде укладена до весни. Європейським союзникам необхідно продовжувати підтримувати Україну, попри корупційний скандал, який охопив Київ.
![]()
«Я не дуже оптимістично налаштований щодо досягнення припинення вогню або початку мирних переговорів, принаймні цього року», —зауважив Стубб.
Окрім того міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський прогнозує, що війна в Україні може тривати ще три роки. За його словами, кремлівський диктатор Володимир Путін може не витримати затяжний конфлікт.
«Україна планує трирічну війну, а такі колоніальні війни зазвичай тривають близько 10 років, і я не думаю, що Путін зможе витримати ще три роки, а ми збираємося забезпечити Україну засобами для опору ще на три роки із заморожених російських активів», — заявив Радослав Сікорський.
![]()
Польський міністр також наголосив, що війна Росії проти України фактично триває вже понад десять років — від початку подій на Донбасі та анексії Криму. Втім, Кремль не досяг жодної стратегічної мети.
Однак одіозний прем’єр-міністр Угорщини Віктор в інтерв’ю виданню Politico заявив, що, якщо не станеться «диво», Росія продовжить окупацію східних територій України (зокрема, Донецької області), і це є «реальністю», з якою, на його думку, доведеться змиритися.
Орбан вважає, що Україна «не має шансів» виграти війну проти РФ. Він також розкритикував фінансову допомогу Києву, назвавши її даремною.
«Ми вже витратили 185 мільярдів євро і… маємо намір витратити ще більше. Отже, ми фінансуємо країну, яка не має шансів виграти війну», — цинічно заявив угорський прем’єр.
У США натякають на терміни завершення війни в Україні
Колишній президент США Дональд Трамп в інтерв’ю британському телеканалу GB News амбітно заявив, що війна РФ проти України є «єдиним» конфліктом, який він «ще не вирішив», наголосивши що врегулював вісім воєн.
Трамп назвав війну в Україні «жахливою кривавою бійнею, найбільшою від часів Другої світової», яка «ніколи не повинна була початися».
![]()
Американський лідер підкреслив, що має «дуже хороші стосунки з Путіним» і тому вважає врегулювання «легким завданням», яке, на його думку, може зайняти лише «кілька днів».
Своєю чергою на початку листопада спецпосланець Трампа Стів Віткофф заявляв про прогрес» у питанні закінчення війни в Україні та повідомив, що Сполучені Штати займуться цим активніше після того, як завершать конфлікт у Газі.
«Нам належить виконати велику роботу щодо протоколів безпеки для України. Технічні команди повинні провести безліч обговорень на низовому рівні, перш ніж до них візьмуться керівники», — зазначив спецпосланець Дональда Трампа.
Віткофф також зауважив, що президент США «постійно стежить» за процесом мирного врегулювання і вважає закінчення війни в Україні одним з головних завдань американської зовнішньої політики.
Проте згодом держсекретар США Марко Рубіо зауважив, що переговори з Росією щодо України стикаються з непереборними протиріччями. Він наголосив, що Росія продовжує обстріли українських електромереж та висуває умови, які Київ не може прийняти.
«Вони висунули вимогу, з якою Україна не може погодитися, і ось де ми зараз знаходимося», — сказав Рубіо після зустрічі міністрів закордонних справ G7 12 листопада.
Суперечливі заяви РФ
Наприкінці жовтня посланець Путіна Кирило Дмитрієв заявив, що мир в Україні можливий уже за рік.
«Ми впевнені, що рухаємося шляхом до миру, і як миротворці маємо зробити все, щоб це сталося», — сказав Дмитрієв, виступаючи перед учасниками інвестиційної конференції у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.
Як повідомляло видання Reuters, Дмитрієв зробив таку заяву після візиту до США, де зустрічався з представниками адміністрації президента Дональда Трампа. Ці переговори відбулися невдовзі після того, як стало відомо про перенесення саміту між Трампом і Путіним.
Проте згодом речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Російська Федерація завершить війну лише тоді, коли досягне «цілей, які вона поставила перед собою спочатку».