І це не гроші: Медсестра хоспісу розповіла, про що найчастіше жалкують ті, за ким прийшла смерть

Новини

Пацієнти хоспису часто замислюються про своє життя та його сенс. Чимало з хворих діляться роздумами наприкінці свого шляху, проливаючи світло на справжні істини, каже Бронні Вейр – медсестра, яка мала великий досвід у догляді за тяжкохворими, передають Патріоти України.

Багато років своєї кар’єри американка присвятила роботі у хоспісі. Як паліативна медсестра, вона бачила чималу кількість людей на смертному одрі та доглядала за ними в останні години, пише Metro. Цю важку тему Вейр висвітлює у своєму міжнародному бестселері – мемуарах “П’ять головних причин жалю вмираючих”.

Бронні каже, що одні з найпоширеніших докорів сумління, які відчувають пацієнти, пов’язані з їхньою кар’єрою. Вона додає, що це особливо стосується чоловіків, зважаючи на те, що нинішнє старше покоління позіціонувало їх, як годувальників родини. Чимало людей шкодують, що витратили так багато часу на роботу, а не на сім’ю та друзів.

Друге нарікання тих, хто перебуває на смертному одрі, стосується того, щоб бути вірним самому собі. За словами Бронні, це найпоширеніший жаль з усіх, які вона чула серед пацієнтів. На її думку, це смуток людей через мрії, яких вони ніколи не досягли або навіть не намагалися досягти.

Коли люди озираються на своє життя, дивовижна кількість з них відчуває певні докори сумління через те, що дозволили дружбі згаснути. Дружба, як і всі стосунки, потребує підтримки. Дуже легко дозволити спілкуванню зійти на “ні”.

“Багато людей придушували свої почуття, щоб догодити іншим, – каже Бронні. – В результаті вони задовольнялися посереднім існуванням і не стали тими, ким насправді хотіли бути. У багатьох розвинулися хвороби, пов’язані з гіркотою та образою, які вони носили в собі”.

Справа у страху змін, чи ж у побоюванні підвести інших – через це багато людей обирають легкий шлях. Знову і знову. Протягом життя це може призвести до відсутності щастя. “Життя – це вибір. Це ваше життя, – прагне сказати людям Бронні. – Обирайте свідомо, обирайте мудро, обирайте чесно. Обирайте щастя”.

Rate article