Готуємося до довгої війни: в НАТО приголомшили українців раптовою заявою

Новини

Новий прогноз НАТО стосовно війни в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що війна Росії проти України не завершиться найближчим часом і закликав готуватися до тривалого протистояння. У розмові для німецької медіагрупи Funke він заявив: “Більшість конфліктів тривають довше, ніж очікувалося на початку. Тож ми маємо бути готові до тривалого конфлікту в Україні”.

Генсек наголосив, що якщо українська сторона припинить опір, це може призвести до поразки. “Але одночасно ми повинні визнати: якщо президент Зеленський та українці припинять війну, їхньої країни більше не буде… Якщо президент Путін та Росія покладуть зброю, у нас буде мир”, – додав генсек НАТО.

За його словами, Україна, врешті-решт, приєднається до альянсу. “Немає жодних сумнівів, що Україна врешті-решт стане членом НАТО”, – підкреслив Столтенберг.

У НАТО відзначають, що Росія стає все більш залежною від “ненадійних гравців” через заходи санкцій та дипломатичний тиск.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоана не бачить ризику того, що член альянсу — Румунія, буде втягнута в конфлікт після виявлення фрагментів безпілотників на її території біля кордону з Україною.

Тим часом НАТО готується до найбільших військових навчань Steadfast Defender з часів холодної війни. У них візьмуть участь понад 40 000 військовослужбовців. Ці навчання заплановані на наступний рік навесні.

Адмірал Джузеппе Каво Драгоне, новообраний голова Військового комітету Північноатлантичного альянсу, висловив підтримку Україні у її протистоянні з російськими агресорами.

Rate article