Глава МЗС Словаччини потис руку Лаврову. Прем’єр назвав це “збалансованою політикою”

Життєві історії

Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар зустрівся з главою російського МЗС Сергієм Лавровим та потис йому руку. Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо пояснив це “збалансованою політикою”, але опозиція “не оцінила” такого підходу.

Зустріч Бланара з Лавровим відбулася на полях дипломатичного форуму в турецькій Анталії. Фото, на якому очільники міністерств тиснуть одне одному руку, опублікувало російське МЗС, а також російські пропагандистські медіа.

Словацький прем’єр назвав зустріч Бланара з Лавровим прикладом “збалансованої та суверенної зовнішньої політики Словаччини щодо всіх сторін світу”. Фіцо додав, що знав про зустріч двох міністрів.

“Я знав про цю зустріч, я повністю рекомендував йому зустрітися з російським міністром”, – додав він.

Однак зустріч Бланара з Лавровим не сподобалася словацькій опозиції. Там таку вихідку назвали кроком проти Європейського союзу та розворотом в багаторічній зовнішній політиці Словаччини.

“Міністр Бланар зустрівся з головним дипломатом держави, яка називає Словаччину своїм ворогом, яка напала на сусідню державу і чиї представники вказують, що їхня кампанія може не закінчитися Україною… Вони підтвердили, що чинний уряд більше не бачить Словаччини на Заході, але він бачить себе скоріше в авторитарному напрямку та наздоганянні диктаторського режиму”, – наголосив віце-голова комітету закордонних справ парламенту Словаччини Томаш Валашек.

Ще один словацький нардеп заявив, що таким вчинком Бланар поставив Словаччину в один ряд з Іраном, Північною Кореєю, Китаєм та Угорщиною.

Rate article