Фініш близький: сенатори готові виставити на голосування остаточний законопроект щодо України

Новини

“За” віддали свої голоси 67 сенаторів, а 27 були проти останнього процедурного голосування щодо нового законопроекту щодо допомоги Україні.

Минулого тижня кандидат у президенти США Трамп розкритикував новий законопроект щодо допомоги Україні та іншим союзникам Вашингтона. Він закликав виділяти її не безкоштовно, а як кредит.

Навіть незважаючи на такі заяви екс-президента США, вчора, 11 лютого, 18 республіканців все ж таки підтримали голосування за допомогу Україні, інформує агентство Reuters.

Однак не варто забувати, що навіть якщо новий законопроект пройде в Сенаті, його чекає процедура голосування в Палаті представників, а ось уже там його майбутнє дуже туманне.

Законопроект міг бути розглянутий за прискореною процедурою, якби була домовленість між республіканцями та демократами, а її поки що немає.

Згідно з новими даними, Вашингтон зобов’язується виділити Україні військову допомогу на суму 61 ​​млрд доларів, Ізраїлю — на 14 млрд і Тайваню — майже 5 млрд доларів.

Також новий законопроект передбачає і гуманітарну допомогу у розмірі 9 млрд доларів для мешканців сектору Газа та інших регіонів, які постраждали під час бойових дій.

Експерти кажуть, що новий законопроект просувається в Сенаті згідно з усіма процедурами. Наступний крок – голосування за остаточний варіант законопроекту, який має підтримати 51 сенатор.

Саме голосування має відбутися найближчими днями, оскільки згідно із законом має пройти не менше 30 годин від часу останніх дебатів.

Rate article