Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Україна повинна отримати право завдавати ударів по військових базах у Росії, звідки здійснюються атаки на мирних жителів.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на виступ Джонсона на Українському форумі оборонних інновацій, що проводиться за підтримки Національної асоціації української оборонної промисловості (NAUDI).
“Президент Трамп сам цілком слушно наголошував: ми повинні дати українцям дозвіл застосовувати цю зброю по базах, які використовуються для вбивств їхніх цивільних, навіть якщо ці бази розташовані в Росії”, – сказав Джонсон.
Він також наголосив, що понад усе Україна потребує фінансової підтримки для розвитку власних оборонних спроможностей.Джонсон зауважив, що майбутнє України – це питання ідентичності та вибору, а не території.
“Йдеться не про територію. Йдеться про долю. Йдеться про ідентичність. Україна обрала шлях на Захід, і ми повинні підтвердити цей вибір нашою присутністю в Україні, західними гарантіями безпеки і зробити очевидним, що вона йде до європейських і зрештою до інституцій НАТО”, – сказав він.
Водночас Борис Джонсон визнав, що припинення вогню могло б стати виходом із ситуації, навіть якщо це означатиме заморожування конфлікту.
“Я думаю, що припинення вогню було б добрим рішенням, навіть якщо, на жаль, воно означатиме замороження конфлікту вздовж нинішньої лінії фронту, залишивши Путіну де-факто контроль над значною частиною України. Це дало б йому вихід, а українці знали б, що фактично врятували свою країну і демократію”, – висловив думку колишній британський прем’єр.
За його словами, це не буде компромісом у питаннях суверенітету.
“І все, що зараз потрібно, – щоб глобальні союзники України проявили бодай одну десяту частки тієї відваги, яку показують українці. Тоді ми зможемо завершити цю війну єдиним можливим шляхом – із вільною, суверенною та незалежною Україною”, – підсумував політик.
Після виступу українські ветерани подарували Борису Джонсону трофейний уламок безпілотника “шахед”, яким російські війська атакували населені пункти України.