Доходи від заморожених активів РФ підуть на купівлю зброї для України: Шольц анонсував історичне рішення

Новини

У Європі доходи від заморожених активів РФ буде використано для закупівлі зброї для України. Відповідне рішення вже ухвалено, а 18 березня буде обговорено конкретні механізми.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на спільному брифінгу з президентом Франції Еммануелем Макроном і польським прем’єром Дональдом Туском. Він уточнив, що 18 березня союзники у форматі “Рамштайн” мають обговорити конкретні кроки з реалізації планів стосовно допомоги Україні.

За словами Шольца, у Брюсселі “вже схвалили деякі рішення”. Так, у ЄС вирішили поповнити Фонд миру на додаткові 5 млрд євро для допомоги Україні цьогоріч. “Також ми запланували розширити тренувальну місію українських військових. Окрім того, ми використаємо прибутки від заморожених активів РФ у Європі для того, щоби фінансово підтримати закупівлю снарядів для України”, – заявив канцлер.

Шольц не уточнив, про які конкретно боєприпаси йдеться. Можливо, мають на увазі снаряди, які Чехія пропонує купувати за межами ЄС: хоча вже достатньо країн заявило про підтримку ініціативи, відповідного фінансування досі не знайдено.

Доходи від заморожених активів РФ підуть на купівлю зброї для України: Шольц анонсував історичне рішення

Окремо Шольц анонсував створення коаліції союзників України з далекобійної реактивної артилерії.

“Німеччина, Франція та Польща є одними з найбільших політичних, військових та фінансових союзників України. Ми тісно й непохитно стоїмо на боці України. Ми ясно дали це зрозуміти із самого початку, і це буде тривати доти, доки необхідно”, – додав німецький канцлер.

Rate article