Догралися в каральну мобілізацію: українці рекордно спустошили свої рахунки за січень – мільярди йдуть у тінь

Новини

У січні поточного року українці зняли з банківських рахунків 27 млрд грн – це рекордне зняття заощаджень після введення в Україні військового стану 24 лютого 2022 року. Про це повідомили в Національному банку.

Як йдеться у звіті Нацбанку, загальне падіння обсягу депозитів резидентів у банках становило 2,1%. Таким чином загальна сума депозитів знизилася на 49,2 млрд. грн. і тепер складає 2,35 трлн. грн. Статистика враховує депозитні вклади як населення, так і бізнесу.

У Нацбанку підкреслили показовий момент – депозити населення зменшилися в обсязі сильніше за вклади підприємців.

Можна припустити, що така реакція українців з’явилася внаслідок грудневих новин про новий законопроект щодо посилення мобілізації у нашій країні. Однією з санкцій для ухилянтів автори документа пропонують зробити обмеження доступу до банківських рахунків, тому громадяни просто переводять їх у готівку.

Нагадаємо, все залишене майно та рахунки чоловіків, що виїхали, будуть заарештовані. За словами адвоката Андрія Приходька, це відбудеться через норми нового законопроекту про мобілізацію, прийнятий парламентом у першому читанні.

Щоб цього уникнути, чоловіки за кордоном мають створити електронний кабінет або прийти до консульства, яке має право видавати повістки за розпорядженням ТЦК.

Приходько зазначив, що після отримання повістки чоловік має приїхати до України, навіть якщо живе за кордоном уже багато років, оскільки має українське громадянство. Інакше суд може запровадити санкції, цього за законом дається 15 днів (зокрема і арешт коштів у банківських рахунках).

blank
Rate article